Co odbyło się na roadshow axence?

Co odbyło się na roadshow axence?

Menadżerowi działów IT, informatycy, integratorzy systemów informatycznych i administratorzy sieci ze Szczecin oraz okolicy wzięli udział w szkoleniu, które dotyczyło bezpieczeństwa infrastruktury IT. Wzięło w nim udział przeszło 1000 uczestników, którzy przez 72 godziny wykładów czerpali ogromne ilości wiedzy. Tak najkrócej można opisać bezpłatne szkolenia, które były poświęcone bezpieczeństwu infrastruktury teleinformatycznej, które zostało zorganizowane przez firmę Axence.

Podczas szczecińskie edycji można było dostrzec 95 uczestników, którymi byli chociażby pracownicy oraz szefowie wielu działów dotyczących IT, ale również integratorzy systemów, a nawet właściciele przedsiębiorstw, które zajmują się szeroko pojętą infrastrukturą IT. Praktycy oraz specjaliści, którzy zazwyczaj zajmują się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych opowiadali o takich tematach jak chociażby:

  • Współczesne trendy oraz najbardziej możliwe zagrożenia organizacji IT
  • Metody prewencji oraz skuteczne sposoby obrony podczas ataków sieciowych
  • Zintegrowane zarządzanie zasobami informatycznymi w organizacji

Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence i jeden z prelegentów opowiadał o tym jak szybko rozwijają się nowe zagrożenia IT:

Tempo, w jakim pojawiają się nowe zagrożenia sieci firmowych, obliguje specjalistów IT, do ciągłego poszerzania wiedzy na temat obszarów i potencjalnych źródeł ryzyka.W tegorocznej edycji naszych szkoleń szczególny nacisk położyliśmy, nie tylko na coraz szersze spektrum ryzyka, ale przede wszystkim skuteczne sposoby ochrony przed zagrożeniami . Tak duża liczba osób zainteresowanych szkoleniami pokazuje, że poruszane przez nas zagadnienia są nadal aktualne i niezwykle istotne. W szczególności warto zwrócić uwagę na to, jak wiele wątpliwości i emocji wciąż budzi temat monitorowania pracowników i dobrych praktyk w tym zakresie. Niezmiennie, od kilku już edycji naszych szkoleń, wykład poświęcony tej problematyce cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem uczestników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali darmowe, komercyjne licencje na oprogramowanie, które ma zapewnić ich komputerom ochronę, a ponadto osobisty certyfikat. Podczas roadshow axence odbyło się również losowanie nagród rzeczowych i niektórzy z uczestników mogli wziąć do domu polary, koszulki, kubki czy też parasole. Szkolenia dotyczące bezpieczeństwa infrastruktury IT, które zostały stworzone z myślą o osobach zainteresowanych miały miejsce w 11 największych miastach w całej Polsce. Była firma Axence, która zajmuje się oferowaniem oprogramowania służącego do tego, aby móc kompleksowo zarządzać siecią firmową była odpowiedzialna za organizację tych szkoleń. Nie odbyło się to jednak bez współpracy z innymi firmami, czyli takimi jak Bakotech, SpamTitan oraz Webroot.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.