Czy warto korzystać z niemieckiej kolei?

Czy warto korzystać z niemieckiej kolei?

Podróżujący na trasie Szczecin – Berlin mogą spodziewać się kłopotów związanych z funkcjonowaniem kolei, przez cały weekend. Wynika to z tego, że niemieccy kolejarze znowu rozpoczęli strajki. Strajk został ogłoszony we wtorek, 4 listopada, a grupą, która go rozpoczęła był związek zawodowy maszynistów GDL. Od 5 listopada, czyli od środy od godziny 15:00 nie zobaczy się na torach składów towarowych. Jeżeli zaś chodzi o pociągi pasażerskie to od godziny 2:00, od czwartku, 6 listopada, pasażerowie już nie mogą z tego korzystać. Strajk będzie dotyczył również pociągów dalekobieżnych, jak i kolei podmiejskich.

Według niemieckich portali informacyjnych, aż jedna trzecia pociągów nie będzie funkcjonowała na trasach. Jak na razie ma zostać utrzymany ruch w stronę Berlina, a wynika to z tego, że w weekend rozpoczynają się obchody uroczystości związane z 25 rocznicą zniszczenia muru, który dzielił Berlin na część wschodnią oraz zachodnią.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych od 6, aż do 9 listopada mogą wystąpić utrudnienia związane z kursowaniem pociągów DB Regio, które rozpoczynają oraz kończą swój bieg na stancji Szczecin Główny. Osoby, które zakupiły swoje bilety w przedsprzedaży mogą złożyć skargę oraz reklamację poprzez drogę mailową, korzystając z adresu: [email protected]

Strajk planowo ma zostać zakończony w poniedziałek, 10 listopada, o godzinie 04:00 rano.

Nie jest to już pierwsza tego typu akcja protestacyjna zainicjowana przez maszynistów pracujących w Niemczech. Związki zawodowe domagają się tego, aby ich płace zostały podwyższone o 5%, zaś tygodniowy wymiar pracy został skrócony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.