Dzień otwarty w siedzibie NATO odwołany!

Dzień otwarty w siedzibie NATO odwołany!

Zapowiadana uroczystość związana ze zwiedzenia Koszar Bałtyckich została odwołana. W sobotę w Korpusie miał odbyć się Dzień Otwarty, jednak został odwołany z powodu uroczystości pogrzebowych żołnierza, których pochodził ze szczecińskiego Korpusu. Został zabity w Afganistanie we wtorek, przez Muzułmanina.

Informacja dotycząca śmierci żołnierza została przekazana w środę, 17 września, przez Biuro Prasowe Wielonarodowego Korpusu Północno – Wschodniego:

W związku z tragiczną śmiercią plutonowego Rafała Celebudzkiego w Afganistanie, służącego w Kompanii Zabezpieczenia Kwatery Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno – Wschodniego w Szczecinie, oraz zaangażowaniem personelu Kwatery w uroczystości pogrzebowe poległego, zaplanowane na sobotę 20 września 2014 r., Dowódca Korpusu, generał broni Bogusław Samol, podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na ten dzień „Dnia Otwartych Koszar” w ramach obchodów 15-ej rocznicy utworzenia Korpusu.

Mamy nadzieję, że wszyscy sympatycy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego planujący spędzenie 20 września 2014 roku w naszych koszarach, z pełnym zrozumieniem przyjmą podjętą decyzję.

Plutonowy Rafał Celebudzki zginął we wtorek w Afganistanie w wyniku zamachu, który został dokonany przez islamskiego terrorystę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.