Firma w Szczecinie lepsza niż Google?

Firma w Szczecinie lepsza niż Google?

Kolorowe pufy, stół zabudowany z książek, dywan, który imituje swoim wyglądem trawę w jeden z sal oraz widok na szczecińskie bulwary. W taki właśnie sposób prezentują się nowe biura, które zostały stworzone z myślą o innowacyjnych szczecińskich przedsiębiorcach.

21 października, we wtorek, Szczecin dołączył już w sposób oficijalny do grona miast, w których wyróżnia się innowacyjne startupy, które to właśnie mogą rozwijać swoje biznesowe pomysły w nowoczesnych przestrzeniach w stylu biur, które wiele osób może kojarzyć chociażby z Google. Drugie piętro biurowca Lastiadia Office jest w pełni zaaranżowane na potrzeby Business Link Szczecin. Powierzchnia 550 metrów kwadratowych, na której znajduje się strefa co-workingowa, biura dla większych firm oraz oddzielne pomieszczenia na spotkania z klientami.

Jakie możliwości oferuje Business Link?

Aureliusz Górski, Dyrektor Zarządzający Siecią Business Link twierdzi, że:

Jest to unikatowy w skali światowej projekt. Czegoś takiego nie ma nawet w Dolinie Krzemowej.

Firma, która przynależy do Business Link posiada całodobowy dostęp do powierzchni biurowych oraz networkingu w całej Polsce. Aureliusz Górski tłumaczy na jakiej zasadzie to wszystko działa:

Dzisiaj firma pracuje w Szczecinie, jutro jedzie do Warszawy czy Trójmiasta i mając kartę akceleracji może korzystać z biur w tamtejszych Business Linkach. Taka możliwość elastycznego korzystania z powierzchni biurowych jest zupełnie nowym sposobem myślenia o tym jak prowadzić biznes i jednocześnie nie wiąże się z dużymi kosztami utrzymania własnej przestrzeni biurowej. Dodatkowo kreatywne i myślące innowacyjne osoby, które spotykają się we wspólnej przestrzeni mogą razem wpaść na kolejne, zupełnie nowe pomysły.

Przedsiębiorstwa, które funkcjonują w ramach Business Link są często zapraszane na różne spotkania z mentorami oraz trenerami biznesu, a ponadto poznają również inne startupy, których na dzień dzisiejszy w całej Polsce działa w sumie około 500, chociażby takie jak Brand 24, MIGAM.pl, Saule Technologies. Dyrektor Zarządzający twierdzi, że jest to naprawdę niesamowita możliwość rozwoju, zwłaszcza dla mniejszych firm:

To niesamowita szansa dla takich młodych przedsiębiorców. Mogą jechać np. do Warszawy i otwierając drzwi warszawskiego BL, spotkać się z np. ekipą Twitter Polska, działającą w Business Linku od prawie miesiąca, albo samym wiceprezydentem Twittera, Ali Jafarim, naszym dość częstym gościem. Poza tym zapraszamy wielu autorytetów, wiele osób, które osiągnęły sukces i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z początkującymi przedsiębiorcami. W tej chwili współpracujemy z 72 mentorami i wieloma korporacjami.

W ciągu roku Business Link organizuje w okolicach 2,5 tysiąca wydarzeń.

Business Link promuje najlepszych

Dzięki programowi READY to GO przedsiębiorstwa, które będą posiadały największy potencjał będą mogły również zaistnieć ze swoimi pomysłami w takich miejscach na ziemi jak Szanghaj, Dolina Krzemowa, albo Londyn. Tego typu wyjazd oraz udział w programie akceleracji globalnej trwa przez okres 21 dni. Business Link ze swoją ofertą aktualnie wychodzi nie tylko do startupów, ale również do jednoosobowych działalności gospodarczy oraz spółek, które już aktualnie funkcjonują na rynku. Korzystanie z usług Business Link wymaga opłaty abonamentowej, która musi być uiszczana co miesiąc, a kwota, którą trzeba opłacić to 500 złotych. Na dzień dzisiejszych zainteresowanie akceleratorem wykazało około 20 szczecińskich firm, chociażby takie jak Wspieram.to, bądź WellServed. Docelowo ma zostać przygotowanych ponad 1000 miejsc.

Aktualnie Business Link funkcjonuje w takich miastach jak:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Trójmiasto
  • Poznań
  • Toruń
  • Katowice

Szczecin będzie ósmą filią akceleratorów, zaś do końca roku mają powstać jeszcze dwie kolejne, w Lubinie oraz w Łodzi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.