Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

Podczas głosowania za Budżetem Obywatelskim 2015 Szczecinianie zdecydowali się na wybranie ścieżek rowerowych jako istotnej inwestycji dla miasta. Do końca grudnia ma zostać wyłoniony wykonawca, który będzie miał za zadanie przygotować koncepcję oraz dokumentację projektowej zmiany w organizacji ruchu na ulicach, które zostały zaproponowane przez wnioskodawców.

Koncepcja ma pomóc w wytypowaniu ulic, na których będzie można wyznaczyć pasy ruchu dla rowerów bez potrzeby przebudowania układu drogowego.

Wstępna założenia są takie, że zmiana organizacji ruchu, która miałaby polegać na tym, że zostaną wyznaczone pasy ruchu dla rowerów miałaby dotyczyć ulicy takich jak:

3 Maja, Potulicka, Okulickiego, Słowackiego, Sikorskiego, Nowa, Dworcowa, Dubois, Pułaskiego, Śmiałego, Wilcza, Emilii Plater, Gontyny, Mickiewicza, Zaleskiego, Wielkopolska, Niedziałkowskiego, Krzywoustego, Witkiewicza i Kołłątaja

Według wstępnych szacunków na tych ulicach miałoby powstać około 20 kilometrów ścieżek rowerowych.

Wdrażanie projektów ma być podzielone na poszczególne etapy. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu mają mieć miejsce już podczas II kwartału 2015 roku, zaś pięć, kolejnych zmian miałoby nastąpić w III kwartale 2015 roku. Reszta projektów ma zostać przygotowana do IV kwartału 2015 roku. Jeżeli chodzi o kwestię realizacyjną to pod warunkiem, że nie będzie potrzebna przebudowa to ma ona nastąpić w 2016 roku.

W Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2015 projekt o nazwie „Rowerowa rewolucja – 20 ścieżek rowerowych w mieście” w kategorii projekty ogólnomiejskie, uplasował się na drugim miejscu i zdobył przy tym 3844 głosy. Wstępne założenie jest takie, że w ramach tego projektu ma zostać wykonanych 20 pasów rowerowych na terenie miasta. Wstępny koszt związany z realizacją tego projektu wynosi prawie 700 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.