Home.pl rozpocznie współpracę z Microsoftem?

Home.pl rozpocznie współpracę z Microsoftem?

Współpraca amerykańskiej korporacji oraz szczecińskiej spółki, zaowocowało tym, że home.pl może teraz oferować małym, mikro oraz średnim przedsiębiorstwom całościowy pakiet usługowy, wliczając w to nie tylko domenę oraz pocztę, ale również dochodzi do tego aplikacja Microsoft Office 365. Wszystko razem jest dostępne w ramach jednego abonamentu.

Na tej współpracy zyskują dwie firmy, a to z tego względu, że są w stanie wyjść z nową ofertą do nowej grupy odbiorców jakimi są mniejsze przedsiębiorstwa. Współpraca obu firm ma bazować w głównej mierze na tym czym home.pl zajmowało się dotychczas czy domenami, hostingiem oraz pocztą, ale zostanie to uzupełnione o pakiet aplikacji od Microsoftu, czyli Office 365. W tym pakiecie można znaleźć takie programy jak Word, Excel, Power Point, ale również komunikator oraz wirtualny dysk, który jest w stanie pomieścić 1 Terabajt danych. Z racji tego, że usługa będzie świadczona w chmurze to będzie można korzystać z niej w każdym miejscu na ziemi i na wielu platformach, czyli tabletach, smartfonach oraz komputerach osobistych. Jeden abonament umożliwi Wam zainstalowanie aplikacji Office na pięciu komputer PC, bądź też Mac oraz na pięciu smartfonach bądź tabletach. Dzięki temu każdy z użytkowników będzie miał możliwość dostępu do swojej pełnej wersji i to obojętnie gdzie się znajduje. Wystarczy,, że ma dostęp do jednego ze swoich urządzeń.

Marcin Kuśmierz, Prezes Zarządu home.pl opowiada o tym jak wygląda współpraca Microsoftu z home.pl:

Office 365 jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty zapewniającym jej kompleksowość w segmencie MŚP. Przedsiębiorcy mogą teraz w jednym miejscu nabyć aplikacje i rozwiązania wspierające skuteczne prowadzenie biznesu. W ramach usługi otrzymają też doradztwo w zakresie efektywnego wykorzystania rozwiązań w chmurze i wsparcie ze strony konsultantów. Co ważne dla naszych klientów, zarówno aplikacje Office jak i pełen zakres usług, jaki świadczymy dostępne będą na zasadach miesięcznego abonamentu, co dla płynności finansowej małych firm ma olbrzymie znaczenie. Nowoczesne aplikacje i rozwiązania w chmurze, wsparte wiedzą i doświadczeniami obu firm mają szanse w istotny sposób wpłynąć na przyśpieszenie rozwoju małych firm w Polsce.

Według badań „Nowoczesne IT w MŚP 2014”, które zostały zlecone przez Microsoft, a dokonał ich Ipsos MORI to już trzech na czterech, a dokładniej 72 procent, pracowników, którzy pracują w branży MŚP, zaczyna przyznawać, że potrzebne są coraz to lepsze technologie mobilne, a przy tym urządzenia oraz usługi i wszystko jest coraz istotniejsze z perspektywy efektywności wykonywanych zadań. Zaś 64 procent pracowników jest zdania, że nowoczesne technologie informatyczne oraz technologie mobilne są niezbędne do tego, aby mogli wykonywać powierzone im zadania. To jasno pokazuje, że jest to sektor rynku, który jest gotowy na to, żeby panowała w nim w pełni praca zdalna, której fundamentem są mobilne urządzenia oraz łatwy i zabezpieczony dostęp do danych firmowych oraz aplikacji.

Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft, mówi o tym, że współpraca z home.pl jest czymś naturalnym dla Microsoftu:

home.pl jest liderem usług hostingowych w Polsce, który rozumie potrzeby i specyfikę małych firm. Ma też szanse stać się miejscem zakupu kompleksowej oferty narzędzi dla małego biznesu, który chce sprawnie działać w realiach mobilnego świata, kiedy to nasza praca nie jest już ściśle związana z fizycznym biurem. Aplikacje Office są jednym z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie pożądanych rozwiązań w segmencie MŚP. Dlatego Office 365 jest naturalnym uzupełnieniem oferty home.pl. Wspólnie będziemy konsekwentnie przekonywać małe i średnie firmy, że bez potrzeby dużych inwestycji mogą znacząco usprawnić swój biznes.

Nowa oferta home.pl będzie oferować trzy zróżnicowane pod względem funkcjonalności oraz centy pakiety Office 365, które są tworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Rozwiązania, które są oferowane przez te firmę umożliwią pobranie oraz instalowanie programów na komputerach, urządzeniach mobilnych i dają przy tym bardzo łatwy dostęp do nich, ponieważ można z nich korzystać z chmury. Każdy z pakietów można nabyć jako abonament roczny, albo jako abonament miesięczny i można to zrobić również poprzez skorzystanie z karty płatniczej, albo poprzez przelew bankowy. Użytkownicy są rozliczanie w walucie PLN, na podstawie faktur, które zostaną wystawione przez home.pl. Wszystkie osoby, które skorzystają z jednego z pakietów będą mogły liczyć na całodobowe wsparcie techniczne, a wystarczy że zadzwonią na infolinię home.pl.

Współpraca z home.pl jest wynikiem ewolucji ekosystemu partnerskiego, który wynika z programu Microsoft Partners Network. Ponadto warto zauważyć, że home.pl również bierze udział w pilotażowym programie Microsoft Cloud Solution Provider. Bierze w nim udział tylko 15 firm z całego świata. Współpraca w ramach tego programu zakłada, iż dana firma zostaje oddelegowana do pełnienia odpowiedzialności za kwestię logistyczne, związane z płatnościami oraz ze świadczeniem wsparcia dla klientów. Pozwala to klientowi zyskać partnera, z którym może pomówić o wszystkich niejasnościach czy problemach, które go trapią, a taki model prowadzi do tego, że biznes w oparciu o nowe technologie jest lepiej prowadzony i zdecydowanie bardziej sprawny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.