Jak się zakończy spór o plac Solidarności?

Jak się zakończy spór o plac Solidarności?

Odkąd powstał plac Solidarności w Szczecinie wzbudza on naprawdę wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Wiele osób zastawia się w tym momencie do kogo tak naprawdę należy przestrzeń publiczna i czy miejsce takie jak ten plac może spełniać różne funkcje, z racji tego, iż jest to plac, który ma upamiętniać wielkie wydarzenia. Niestety, ale udzielenie odpowiedzi jest tutaj bardzo niejednoznaczne. Dlatego też w najbliższym czasie ma dojść do debaty obu stron konfliktu.

Stowarzyszenie Grudzień ’70/Styczeń ’71 oraz Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorze Zachodnie zgłosiły wątpliwości związane z zagospodarowanie placu Solidarności. Środowiska te bardzo negatywnie podchodzą do tego, że plac jest wykorzystywany przez skaterów oraz rowerzystów.

Dlatego w związku z tym sporem w najbliższa środę, czyli 24 września o godzinie 16:00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy Wały Chrobrego 3, ma się odbyć spotkanie związane właśnie z tematyką placu solidarności, pod którym aktualnie znajduje się wystawowy pawilony Centrum Dialogu „Przełomy” Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Przedstawiciele środowisk rodzin Grudnia ’70 „Solidarność”, skaterów, stowarzyszeń niepodległościowych przyjęli zaproszenie od Centrum Dialogu „Przełomy” Muzeum Narodowego w Szczecinie, aby dyskutować na temat tej inwestycji. W debacie mają również uczestniczyć architekci i przedstawiciele administracji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Urzędu Miasta Szczecin.

Osoby, które chciałyby zobaczyć jak będzie wyglądać dyskusja mogą to zrobić, ponieważ spotkanie ma charakter otwarty, a wstęp jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.