Jak wygląda sprawa hasła administratora Bike_S?

Jak wygląda sprawa hasła administratora Bike_S?

Ostatnim czasem w internecie można było znaleźć filmik, na którym można było zobaczyć jak łatwo można było wypożyczyć sobie rower miejski w Szczecinie. Wystarczyło wpisać w miejscu loginu „1”, zaś w miejsce hasła „1111”. Nic więcej nie trzeba było, aby zalogować się do roweru miejskiego.

Na filmie można zobaczyć to w jak łatwy sposób skorzystać z usługi Bike_S. Nie potrzeba było mieć ani swojego hasła, ani loginu. Po upublicznieniu tego sposobu administratorzy szybko zajęli się tą sprawą i usunęli tę funkcję, jednak niesmak ciągle pozostał. Przy takiej inwestycji nie powinny pojawiać się tego typu precedensy, które ukazują, że wystarczy jedynie wpisać kilka „jedynek”, aby skorzystać z roweru miejskiego.

Co na to Bike_S?

Rzecznik Szczecińskiego Roweru miejskiego, Wojciech Jachim twierdzi, że nie były to dane do konta administratora systemu, a do wykonawcy. Ponadto jak przekonuje rzecznik kod nie wyciekł z systemu, zaś po upublicznionym materiale nie zginęły żadne rowery. Na dzień dzisiejszy nie można się za wiele spodziewać, ponieważ Bike_S uważa, że sprawa jest już nieaktualna. Rzecznik sam tłumaczy to w taki o to sposób:

Kody zmienione, sprawa zamknięta

Prawda jest taka, że raczej nie ma to większego znaczenia do kogo należało to konto, ponieważ liczy się przede wszystkim sam fakt, że taki incydent nie powinien w ogóle mieć miejsca. Zwłaszcza, że jest to inwestycja publiczna, która została pokryta z pieniędzy, które pochodzą z podatków mieszkańców Szczecina.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.