Kiedy nastąpi przeprowadzka dworca?

Kiedy nastąpi przeprowadzka dworca?

Na początku dworzec miał przeprowadzić się na początku listopada, jednak jak się okazuje przeprowadzka jest opóźniona, a wynika to z tego, że PKP nie zebrało wszystkich pozwoleń. Pierwsze prace związane z tą przeprowadzką mają ruszyć jeszcze w listopadzie, tego roku.

W wyniku modernizacji dworca podróżni będą musieli korzystać, przez rok czasu, z pomieszczeń, które znajdują się w Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości, przy ulicy Kolumba. Początkowe plany związane z przenosinami dworca zostały zaplanowane na okres listopada, to jednak na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy to dokładnie nastąpi. Wszystkiemu winne są przedłużające się procedury. Paulinka Jankowska, z biura prasowego PKP wyjaśnia skąd wynikają wszystkie problemy związane z procedurami:

Trwa procedura uzyskiwania zgód na zmianę organizacji ruchu. Z uwagi na bezpieczeństwo podróżnych, taka zmiana jest konieczna, by dworzec mógł zacząć działać. Po otrzymaniu stosownych pozwoleń będziemy mogli przekazać więcej informacji o planowanym terminie uruchomienia dworca tymczasowego.

Przeprowadzka będzie musiała nastąpić do połowy listopada, ponieważ jeszcze w listopadzie muszą rozpocząć się prace związane z modernizacją nowego dworca. Paulina Jankowska opowiada na jakim etapie jest teraz organizacja prac:

Trwa uzyskiwanie niezbędnych decyzji i zgód. Prowadzone są prace nad projektem budowlanym. Jeszcze w listopadzie planujemy rozpoczęcie tych prac, które będzie można wykonywać na podstawie zgłoszenia o rozpoczęciu robót, zamiast pozwolenia na budowę.

Pasażerowie, którzy będą korzystać ze Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości będą mogli znaleźć w nim do 8 okienek kasowych, dwa biletomaty, poczekalnię, a nawet lokale gastronomiczne, kantory, sklep spożywczy, stoiska z prasą oraz punkt informacji turystycznej, a to wszystko zostanie umiejscowiony w pobliżu pomieszczenia dworca tymczasowego. Kontenery z toaletą zostaną ustawione na zewnątrz budynku.

Remontem Dworca głównego zajmie się konsorcjum Winniki i Maxto. Koszt modernizacji będzie wynosić około 100 milionów złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.