Kto wynajmie elewator „Ewa”?

Kto wynajmie elewator „Ewa”?

127,5 tysiąca złotych miesięcznie na okres 30 lat – tak właśnie wyglądają warunki wydzierżawienia budynku elewatora „Ewa”. Port w Szczecinie właśnie ogłosił przetarg.

Osoba, albo podmiot, który wydzierżawi elewator będzie zobligowany do tego, aby wykorzystać go jako obiekt przeznaczony na działalność przeładunkowoskładową zboża, paszy oraz innych masowych produktów, które są pochodzenia roślinnego. Dokładniej może być tam przyjmowany oraz wydawany towar w obrocie portowym, czyli załadunek i rozładunek towaru ze statku, bądź na statek i to w głównej mierze na nabrzeżu Zbożowcy. Dzierżawca ponadto będzie miał dostęp do infrastruktury portowej.

Zwycięzca przetargu będzie również odpowiedzialny za remont obiektu. W komunikacie można przeczytać, że Dzierżawca będzie zobowiązany do tego, aby:

Zmodernizować, wyremontować i wyposażyć przedmiot dzierżawy, w tym budynek Elewatora Ewa, we wszystkie urządzenia technologiczne i inne elementy umożliwiające realizację deklarowanego w ramach złożonej oferty poziomu przeładunków.

Aktualnie czynsz wywoławczy wynosi 127,5 tysiąca złotych, z pominięciem Vatu, jednak przez okres pierwszych trzech lat port zaoferuje zniżkę. Osoby zainteresowane dzierżawą elewatora „Ewa” mogą składać swoje propozycje do 25 lutego 2015 roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.