Pojedź za darmo na łyżwach

Pojedź za darmo na łyżwach

Darmowe lodowisko, ciepła herbata, konkurs związany z tematyką Szczecina oraz poczęstunek w postaci pączków dla 200 pierwszych osób. W taki właśnie sposób Lodowisko na Arkonce zaczyna swój sezon.

Wraz z przygotowanym programem artystycznym, oficjalne otwarcie ma odbyć się o godzinie 15:30, jednak już pierwsi chętni będą mogli skorzystać i pojeździć sobie na łyżwach już o godzinie 13:00. Cały piątek lodowisko na Arkonce będzie całkowicie darmowe, pod warunkiem, że ma się swoje łyżwy. Wypożyczenie łyżew będzie kosztować 5 złotych.

Trwają aktualnie ostatnie szlify, które umożliwią otwarcie lodowiska na Arkonce. Wejście na Arkonke, które znają Ci, którzy już wcześniej tam chodzili, aby sobie popływać tym razem będzie nieczynne. Żeby dostać się na teren trzeba będzie skorzystać z bramy umiejscowionej obok lodowiska. Tafla będzie miała wymiary 40 na 26 metrów, a jednorazowo będzie w stanie ona pomieścić ponad 100 osób.

Tuż obok lodowiska jest budynek, w którym będzie działał jako wypożyczalnia łyżew oraz przebieralnia. Aby wypożyczyć łyżwy, poza dniem promocyjnym, trzeba będzie zapłacić 10 złotych w przypadku biletu normalnego i 8 złotych w przypadku biletu ulgowego. Już dzisiaj wystartuję również płatne szafki, które będą kosztować 2 złote za cały dzień, jednak zarządcy zabezpieczają się przed ewentualnym zgubieniem kluczyka, poprzez to, że każdy kto będzie brał kluczyk będzie musiał również uiścić kaucję zwrotną w wysokości 20 złotych. Jeżeli ktoś zgubi kluczyk to kaucja nie zostanie mu wydana, a zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z wymianą zamka.

Piątkowa impreza będzie prowadzona przez animatorów, którzy bardzo się postarali przygotowują wiele atrakcji, które będą trwały, aż do godziny 19. Przez ten cały czas instruktor będzie również uczył jak poprawnie jeździć na łyżwach oraz zostanie przeprowadzony konkurs „Jaka to melodia”, ma odbyć się również konkurs dotyczący wiedzy o mieście Szczecin. Program imprezy zakłada jeszcze tzw. „Foto time”. Osoby, które będą najlepiej jeździły zostaną sfotografowane, a zdjęcia zostaną im podarowane na pamiątkę, podobnie ma się sytuacja z rodzicami, którzy przyjdą ze swoimi pociechami. Dodatkowo pierwsze 200 osób może również liczyć na poczęstunek w postaci ciepłej herbaty oraz pączka.

Ile zapłaci się za korzystanie z lodowiska w sezonie?

Z racji tego, że tylko piątek jest dniem promocyjnym to w sobotę będzie obowiązywać już zwykły cennik. Bilet ulgowy, który dotyczy uczącej się młodzieży oraz studentów do 26 roku życia po okazaniu dokumentu, ale również emerytów i rencistów będzie kosztować 8 złotych, zaś bilet normalny 12. Można również zakupić karnety na 600 minut. Za ulgowy zapłacicie 60 złotych, zaś za normalny 100 złotych. Ponadto honorowane będą karty seniora oraz karty rodzinne. Po tym jak minie godzina jazdy, zacznie się naliczanie minutowe. Cena, którą będzie trzeba zapłacić będzie proporcjonalna do czasu, który się poświęciło na dodatkową jazdę.

Lodowisko jest w pełni oświetlone i ma być czynne we wszystkie dni tygodnia od godziny 9 do 21. Osoby, które nie będą jeździć na łyżwach będą mogły usiąść na jednej z 8 kompletów ławek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.