Sklep z niemiecki specjałami już wkrótce będzie otwarty!

Sklep z niemiecki specjałami już wkrótce będzie otwarty!

Ser żółty z chili, landrynki z rokietnika, salami ze strusia. Takie właśnie przysmaki będzie można znaleźć w pierwszym Szczecinie, a nawet w pierwszym w Polsce punkcie, w którym będzie można zakupić produkty pochodzące z regionu, który sąsiaduje z Polską, czyli Uckermack.

Pieter Wolter, założyciel Q-Regio wyjaśnia jak będzie wyglądać funkcjonowanie sklepu:

W sklepie będą sprzedawane specjały wykonane tradycyjną metodą i pochodzące bezpośrednio od producentów z niemieckiego Uckermark, ale również z Pomorza Zachodniego.

Produkty, które mają znaleźć się w ofercie sklepu mają być bardzo różnorodne. Począwszy od regionalnych żółtych serów z dodatkiem chili, czosnku niedźwiedziego czy też kminku, poprzez wędliny z dziczyzny, salami strusia, soki z takich owoców jak np. dziki bez, a skończywszy na słodkościach, jak landrynki z rokietnika, bądź rolady z marcepanu.

Założyciel Q-Regio stwierdza, że ma zamiar również rozszerzać asortyment, który można znaleźć w niemieckich sklepach Q-Regio na terenie Niemiec o produkty pochodzące z regionu zachodniopomorskiego:

Mamy nadzieję, że dzięki obecności w Szczecinie nawiążemy więcej kontaktów z polskimi producentami i przez to wniesiemy swój wkład w rozwój polsko – niemieckich stosunków gospodarczych.

W Galerii Kaskada, odbył się już dwa weekendy promujące niemiecki regiony Uckermack, które miały miejsce w kwietniu oraz czerwcu. Podczas nich był promowane artykuły, które zostały wytwarzane przez producentów z północnej Brandenburgii.

Silvo Moritz, dyrektor ICU – Centrum Inwestora regionu Uckermack opowiada o tym co go zaskoczyło podczas promowania produktów:

Produkty regionalne, które wówczas oferowaliśmy, ku naszemu zadowoleniu, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród polskich klientów.Dodatkowo wyniki ankiety, przeprowadzonej równolegle przez studentów kierunku marketingowego US, dały motywacji panu Woltersowi do postawienia kolejnego kroku w kierunku otwarcia w Szczecinie samodzielnego sklepu.

Otwarcie szczecińskiego punktu Q-Regio odbędzie się w czwartek, 20 listopada, o godzinie 12:00. Ma on się mieścić przy alei Wyzwolenia 7. Przewidziano również niewielką imprezę inauguracyjną z tej okazji.

Q-Regio jest spółką handlową, która została założona w 2009 roku. Założycielem jej jest Pieter Wolter, który jest producentem serów i posiada swój zakład na terenie Uckermack w Bandelow. Q-Regio oferuje rodzimym małym oraz średnim producentom żywności swoistą platformą służącą do handlu i marketingu. Na dzień dzisiejszy z regionu Uckermack i terenów pogranicznej Brandenburgii pochodzi, aż 70 producentów, którzy należą do sieci Q-Regio. Poprzez takie działanie Q-Regio wspomaga rozwój znaczenia produktów regionalnych oraz promuje rzemiosło spożywcze na terenach wiejskich.

Osoby, które już są zainteresowane sklepami tej sieci mogą dokonać zakupy w Berlinie, Poczdamie i Templinie. Jeżeli zaś nie macie możliwości tam się udać to istnieje możliwość nabyć produktów za pośrednictwem strony internetowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.