Szczeciński start-up wyrusza do Doliny Krzemowej

Szczeciński start-up wyrusza do Doliny Krzemowej

Firma ze Szczecina w najbliższym czasie pojedzie do Doliny Krzemowej na trzy tygodnie. Przedsiębiorstwo w ramach szczecińskiego Business Linka skorzystają z możliwości, aby jako pierwsi ze swoim pomysłem biznesowym pojechać do kolebki startupów, czyli do Doliny Krzemowej. Wydarzenie Business Mixer po raz pierwszy w Szczecinie połączyło świat biznesu wraz ze środowiskiem młodych przedsiębiorców.

Firma, która wyjedzie do Doliny Krzemowej to Tidio, czyli startup, który zajmuje się tworzeniem oprogramowania typu Saas. W ramach programu READY to GO firma wygrała trzytygodniowy wyjazd do Doliny Krzemowej. Tidio również w swojej ofercie posiada live-chat, który wiele osób może znać i kojarzyć, ponieważ nazywa się Tidio Chat. Ten produkt jest w stanie uzyskać kompletną listę użytkowników, którzy aktualnie odwiedzają stronę oraz daje możliwość sprawdzenia, która zakładka jest najbardziej popularna i najchętniej przeglądana przez użytkowników. Tidio Chat daje równie możliwość bezpośredniej komunikacji z konsumentem w trakcie, gdy takowy odwiedza stronę.

Business Mixer dawał również możliwość zaprezentowania się innym startupom, chociażby takim jak:

  • WellServer – czyli aplikacji mobilnej, która daje możliwość składania zamówień w łatwiejszy sposób, w lokalach gastronomicznych. Wszystkie uproszczenia wynikają z tego, że aplikacja posiada wbudowany pager oraz e-menu.
  • Crowdmade.it(Wspieram.to) – jest to platforma, w okół której skupiają się projekty, które otrzymały dofinansowanie od społeczeństwa. Głównym celem tej strony jest zainteresowanie oryginalnymi pomysłami szerszego grona ludzi.

Firmy przedstawiały swoje startupy przed Maciejem Kawulskim, współzałożycielem Federacji KSW, który uznawany jest za guru biznesu.

Startupy z Business Link brały udział w walce o nagrodę, którą był akceleracyjny program READY to GO w Dolinie Krzemowej. Wyjazd w tamte rejony jest idealną okazją do tego, aby zaprezentować się przed inwestorami oraz skonfrontować ryzyko i zobaczyć z jaką konkurencją ma się do czynienia za granicą. Program READY to GO daje możliwość dopracowania swojego modelu biznesowego, a co w dalszym rozrachunku prowadzi do tego, że biznes będzie w stanie wejść na kolejny etap rozwoju. Tego typu proces również stymuluje organizowane wydarzenia networkingowe i sesje pitchingowe, dzięki którym uczestnicy mogą zdobyć dodatkową wiedzę oraz nabyć niezbędnych kontaktów.

Business Mixer jest cykliczną imprezą, którą organizuje Business Link, a jej celem jest promocja oraz integracja społeczności zebranej w okół polskich startupów. Uczestnicy posiadają możliwość zarażenia się pasją oraz innowacyjnym podejście do prowadzenia biznesu od ekspertów, przedsiębiorców, którzy są chodzącym wzorem do naśladowania czy prezesów międzynarodowych korporacji.

  1. […] na portalu mogliście nieco przeczytać o nic, chociażby z okazji artykułu o Cupsell.pl czy też Business Link.  Jeżeli sami do końca nie wiecie jaki profil ma mieć Wasza firma i jak ma się ona rozwijać to […]

    Odp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.