Uwaga! Silny wiatr w Szczecinie!

Uwaga! Silny wiatr w Szczecinie!

Według komunikatu meteorologicznego, który został przekazany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego postanowiło ostrzec mieszkańców województwa Zachodniopomorskiego o tym, że w dniu 12 grudnia 2014 roku od godziny 11:00 do godziny 3:00 13 grudnia 2014 istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że będzie wiał wiatr z prędkością od 30 kilometrów do 45 kilometrów na godzin, a w porywach dojdzie nawet do 80 kilometrów na godzinę. Średnia w powiatach nadmorskich będzie oscylować w okolicach od 40 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

  • Najsilniejsze porywy wiatru południowo-zachodniego będą miały miejsce pomiędzy godzinami 16, a 23.
  • Od północnej części, w stronę zachodnią wiatr będzie powoli się uspokajał.
  • Szansa, że zjawisko nastąpi wynosi, aż 80%
  • W 3 stopniowej skali, stopień zagrożenia wynosi 11

Dlatego też zaleca się wszystkim mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego, aby:

  • Obserwowali zmiany pogodowe i śledzili na bieżąco wszelkie komunikaty, które nadawane są przez telewizję oraz rozgłośnie radiowe
  • Zamknęli oraz zabezpieczyli przed możliwym, samoczynnym otwarciem drzwi balkonowe oraz okna. Ponadto mieszkańcy powinni zabrać z balkonów oraz parapetów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane w wyniku zbyt silnego wiatru.
  • Omijali miejsca parkingowe, które znajdują się w okolic drzwi, linii energetycznych, tablic reklamowych, wysokich kominów oraz takie, które znajdują się w bliskiej odległości od starych budowli.
  • W sytuacji gdy nastąpi uszkodzenie sieci energetycznej, gazowej bądź wodno-kanalizacyjnej nie działali na własną rękę i nie starali się ich naprawić. W takiej sytuacji zdecydować się na wezwanie specjalistycznego pogotowania naprawczego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.