Uważajcie dziś na burze!

Uważajcie dziś na burze!

Burze wraz z opadami deszczu, które mogą oscylować nawet do 15 milimetrów oraz porywami wiatru do prędkości 90 km/h przejdą dzisiaj nad całym województwem zachodniopomorskim. Możliwe są również opady gradu. Dlatego osoby, które planują dłuższe spędzanie czasu na zewnątrz w dniu dzisiejszym powinny się odpowiednio wcześniej zabezpieczyć przed takową możliwością.

Czego dokładniej można się spodziewać podczas dzisiejszej burzy?

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dzisiaj ostrzegło przed możliwością wystąpienia bardzo silnych burz oraz silnych opadów, wraz z bardzo mocnymi porywami wiatru na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Zaś lokalnie mogą w niektórych miejscach nawet wystąpić opady gradu. Z południowego – zachodu powieje również mocny wiatr o średniej prędkości w okolicach 30, a 45 km/h. W porywach może nawet oscylować do 70 km/h, zaś nad morzem nawet do 80 km/h. Samo prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawisko oscyluje w okolicach 90%. Zaś zagrożenie wynosi 1, na 3 stopniową skalę.

Informacje na temat ostrzeżenia

Ostrzeżenie związane z silnymi porywami wiatru, burzami oraz możliwym opadem gradu zostało wysunięte na podstawie komunikatu, który przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Zespół w Szczecinie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.