Kto wybuduje pętle Szybkiego Tramwaju w Szczecinie?

Kto wybuduje pętle Szybkiego Tramwaju w Szczecinie?

SST, czyli Szczeciński Szybki Tramwaj. Jego realizacja z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija. Jednak żeby dokładnie przeanalizować całą sprawę związaną z powstawaniem Szybkiego Tramwaju w Szczecinie trzeba zastanowić się kto będzie odpowiedzialny za wybudowanie pętli tramwajowe przy ul. Turkusowej. Na dzień dzisiejszy są dwie firmy, które zainteresowały się tą inicjatywą. Teraz to przed Komisją przetargową stoi zadanie, które będzie polegało na podjęciu ostatecznej decyzji pomiędzy wyborem oferty za 10,5 mln złotych, czy też oferty za 8,5 miliona złotych.

Jak wygląda przetarg na Szczeciński Szybki Tramwaj?

Przetarg pod nazwą – „Budowa układu dróg publicznych stanowiących dojazd do pętli tramwajowej przy ul. Turkusowej w Szczecinie” – realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj”. Jest nie lada wyzwaniem. Ponieważ to dwie firmy będą rywalizowały pomiędzy sobą. Każda z nich złożyła oddzielną ofertę, a cena pomiędzy nimi to, aż dwa miliony złotych. Dlatego co zadecyduje w tym momencie? Czy Komisja będzie kierować się sympatiami, jakością usługi, a może ceną? Tego typu inwestycja nie może zostać zbagatelizowana, a decyzje, które zostaną podjęte są bardzo długofalowe. Dlatego też nie można ich podejmować pod wpływem chwili. Komisja przetargowa musi dokładnie przeanalizować oba oferty, wystosowane przez te dwie rożne firmy.

Jaki firmy starają się o wygranie przetargu?

Są to dwie firmy, które w ramach inwestycji zobligowały się do tego, aby wybudować nowe drogi, ścieżki rowerowe, pętle autobusową z czterema zadaszonymi peronami oraz parking rowerowy bike&ride. Obojętnie jaka firma wygra ten przetarg. To pewnym jest to, że termin wykonania tejże inwestycji od dnia podpisania umowy to dokładnie szesnaście miesięcy, czyli prawie półtora roku. Jest to dosyć długi okres. Dlatego trzeba zadbać o wszystkie aspekty związane ze wcześniejszym zabezpieczeniem się po to, aby firma, która wygra przetarg musiała wykonać wszystkie zobowiązania związane z tą inwestycją.

Do przetargu zgłosiły się następujące firmy:

Zakład Robót Inżynieryjno Budowlanych Andrzej Dykowski – 8 488 888,87 zł

Musing sp. z o.o. – 10 405 110,23 zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.