Zebrano podpisy pod III etapem trasy północnej

Zebrano podpisy pod III etapem trasy północnej

Projektowanie II etapu Trasy Północnej ma potrwać do połowy przyszłego roku. Aktualnie dokumentacja jest przygotowywana, ponieważ miasto chce być gotowe na nowe programy unijne. W urzędzie miasta została podpisana umowa związana z przygotowaniem dokumentacji dotyczącej ostatniego etapu trasu, która ma połączyć ulice Łączną z ulicą Szosa Polska.

Podczas konferencji prasowej Piotr Krzystek zaznaczył jak ważna dla miasta jest ta inwestycja:

To bardzo ważna droga nie tylko dla mieszkańców Szczecina ale także obszaru metropolitalnego. Ostatni etap Trasy Północnej usprawni ruch między Policami i Szczecinem oraz pozwoli odciążyć Szosę Polską. Dokumentację przygotowujemy już dziś bo chcemy być gotowi na nowe programy unijne i możliwości dofinansowania.

Artur Łojewski, pracujący w firmę Transprojekt Gdański, która to jest odpowiedzialna za wykonanie dokumentacji twierdzi, że rozumie powagę tego projektu:

Zdajemy sobie sprawę jak ważnym zadaniem będzie dokończenie Trasy Północnej. Jesteśmy gotowi do pracy i od jutra zaczynamy projektowanie.

Wartość umowy wynosi 1 907 549 złotych. Wykonanie wizualizacji 3D ma zostać zakończone 30 maja 2015 roku. Zaś do 15 sierpnia 2015 roku mają zostać wykonane projekty wykonawcze.

III etap Trasy Północnej zakłada wykonanie ponad 3,5 kilometrów drogi o dwóch pasach ruchu, każda w inną stronę. Obok jezdni mają powstać również chodniki, oświetlenie, ścieżki rowerowe oraz w niektórych miejscach będą również umiejscowione ekrany akustyczne. Pas zielenie, który znajduje się pomiędzy jezdniami ma być w przyszłości wykorzystany do zabudowy torowiska tramwajowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.