Zobacz gdzie pojechali na rowerach

Zobacz gdzie pojechali na rowerach

Dwóch mieszkańców Szczecina w miesiąc czasu zdołali pokonać ponad 2 tysiące kilometrów. W Browarze Stara Komenda, w czwartek będą oni opowiadać co takiego doświadczyli i z czym się zetknęli będąc na Islandii.

Bracia Michał oraz Maciej Kwaśniewscy na początku sierpnia tego roku wyruszyli na Islandię. Jako środka transportu używali jedynie rowerów zaś sama podróż zajęła im 30 dni. Jeździli w głównej mierze szosą numer 1, która to biegnie dookoła wyspy.

Bracia Kwaśniewscy opowiadają o tym jak przebiegała ich podróż:

Trasa była tak zaplanowana, aby po drodze odwiedzić ok. 20 różnych naturalnych atrakcji (wodospady, klify, gorące źródła). Z pominięciem dwóch miejsc udało się to zrealizować. Przeważnie, każdego dnia udawało nam się też dotrzeć do zaplanowanego pola namiotowego. Największą przeszkodą była niekiedy pogoda, zwłaszcza silny, porywisty wiatr. Mimo pewnych trudności zdołaliśmy okrążyć Islandię i szczęśliwie wrócić do Szczecina.

Spotkanie z braćmi jest organizowane w ramach cyklu „Pokazy slajdów z wypraw rowerowych” i będzie ono miało miejsce w Browarze Stara Komenda w czwartek, 4 grudnia, czyli dzisiaj o godzinie 19:00. Wejście jest całkowicie bezpłatne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.