Zobacz kto nie przyszedł na debatę o Plac Solidarności!

Zobacz kto nie przyszedł na debatę o Plac Solidarności!

Dyskutować na temat placu Solidarności oraz jego przeznaczenia i ewentualnych zmian mieli dyskutować przedstawiciele środowisk deskorolkarzy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Grudzień 70’/Styczeń 71. Niestety jedna ze stron się nie pojawiła na debacie. Chętni do dyskusji byli tylko młodzi ludzie, miłośnicy jazdy na deskorolkach, których tłumaczyli, że jazda w tym miejscu nie jest wyrazem braku szacunku dla tego miejsca. Dodawali oni ponadto, że znają oni historię związaną z wydarzeniami, które są upamiętniane w tym miejscu. Niestety nie mieli z kim rozmawiać, z racji tego, że druga strona się nie zjawiła.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Grudzień 70’/Styczeń 71 nie przyjechali na dyskusję, której głównym tematem było jeżdżenie na deskorolkach na placu Solidarności. Agnieszka Kuchcińska – Kurcz, która jest Pełnomocnikiem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. Centrum Dialogu PRZEŁOMY, otrzymała jedynie pismo od Mieczysława Jureka, który zaznaczył w nim, że dyskusja będzie miała na celu:

podsycenie konfliktu, którego nie wywołaliśmy i którego naszym zdaniem nie ma

Młodzi ludzie, którzy korzystają z tego miejsca, do tego aby jeździć na deskorolce mówili, że miejsca pamięci są w bardzo podobny sposób wykorzystywane w różnych miastach Europy, zaś plac Solidarności powinien być miejscem, który łączy pokolenia, a nie je dzieli i skłóca. Młodzież zapewniała również, że rozumie powagę, która wiąże się z historią tego miejsca, ale nie są oni zdania, że ich działalność jest jakimkolwiek wyrazem negatywnego podejścia do tamtych wydarzeń.

Zaś przeciwnicy, którzy znaleźli się na debacie zaznaczyli , że nie chodzi tutaj o samą jazdę na deskorolce i o to aby zakazać jej, ale o to by pomnik został bardziej wyeksponowany, który ich zdaniem powinien być zdecydowanie wyżej położony. Niestety przeniesienie pomnika w inne miejsce jest na dzień dzisiejszy niemożliwe, a ponadto zakaz jazdy na placu Solidarności nie zostanie wprowadzony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.