Zobacz Targ Rybny na podzamczu!

Zobacz Targ Rybny na podzamczu!

Jak na razie stoiska rybne na podzamczu mają stanąć tylko na dwa dni. Na targu będzie można zakupić świeże ryby oraz rybne przetwory.

W najbliższy weekend w ramach akcji „Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym”, której organizatorem jest Podzamcze.org, ma powstać Targ Rybny na Rynku Siennym. Ma pojawić się tam 4-5 wystawców, którzy w swojej ofercie mają posiadać co najmniej 15 przeróżnych gatunków świeżych ryb. Arkadiusz Bujas z Podzamcze.org usprawiedliwia ograniczoną liczbę informacji związaną z inicjatywą w taki o to sposób:

Nie chcemy wszystkiego zdradzać, ale z pewnością na targu będzie można kupić łososia czy dorsza. Nie zabraknie śledzi, makreli oraz rybnych przetworów

Organizatorzy imprezy zaznaczają, że zależy im na tym, aby w najbliższym czasie pojawiały się częściej tego typu inicjatywy, podczas których można by było zakupić świeżą rybę w tych okolicach, z racji tego, że dawniej mieścił się tutaj historyczny targ rybny. Zaznaczają oni ponadto, że największym problem z organizacją takiej inicjatywy jest znalezienie odpowiedniej ilości dostawców, którzy chcieliby wziąć w tym udział:

Na kilkaset wysłanych przez nas propozycji współpracy, odzew był niewielki. Chcieliśmy pozyskać większą liczbę wystawców, ale sami rybacy podkreślają, że mało jest ryb w morzu, a oni nie są w stanie wyłowić większej ilości niż to co dostarczają swoim stałym odbiorcom. (…) Tak więc wcale nie bez przyczyny zarówno na Dniach Morza, jak i innych szczecińskich imprezach plenerowych stoisk, na których można kupić rybę jest niewiele.

Inicjatorzy „Powitania Jesienie na Podzamczu” twierdzą, że niedługo rozpoczną się rozmowy z restauratorami z Podzamcza, w związku z przyszłą lokalizacją targu:

Za chwilę będą zamykane i demontowane ogródki letnie na Rynku Siennym i właśnie w ich miejscu, w tych miesiącach chłodniejszych, widzimy handel rybami. Chociaż 1 – 2 razy w miesiącu (…) Mamy nadzieję, że ten mały Targ Rybny, który powstanie w najbliższy weekend, udowodni, że warto organizować kolejne.

Wszystkie osoby, które zechcą przejść się na targ rybny w Szczecinie będą mogły to zrobić w sobotę oraz niedzielę w godzinach od 13 do 18.

Poza samym Targiem Rybnym na Podzamczu, w ostatni weekend Szczecina odbędą się inne atrakcje. Wszyscy chętni będą mogli posłuchać młodych szczecińskich kapel takich jak Stare in Air, Karman, January, D.e.k.o, odbywać się one będą od 18 do 20. Dodatkowo wszyscy chętnie będą mogli również zwiedzić muzeum Historii Szczecina Oddział Muzeum Narodowego, w sobotę od 10 do 18, zaś w niedzielę od 10 do 16. Ponadto każdy zainteresowany będzie mógł również skorzystać z szerokiej ofert gastronomicznej, która jest oferowana w restauracjach na Podzamczu.

Na najmłodszych będą czekały różne gry, zabawy, warsztaty oraz konkursy z nagrodami. Zaproszone osoby będą się dzieliły swoją wiedzą związaną z historią Rynku Siennego oraz całego Podzamcza, będą również opowiadać o zwyczajach rybołówczych oraz o spożywaniu różnego rodzaju ryb oraz innych stworzeń morskich. Ośmiominutowy film, który jak na razie był rarytasem w kolekcji MNS zostanie wyświetlony w niedzielny wieczór na wielkim ekranie.

Całe inicjatywa będzie poprowadzona przez aktorów z Teatru Polskiego.

Partnerem głównym imprezy „Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym” jest Selgros Cash & Carry. Impreza jest również współfinansowana ze środków Miasta Szczecin.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.