Zwiedź siedzibę NATO w Szczecinie! Niesamowita okazja!

  Zwiedź siedzibę NATO w Szczecinie! Niesamowita okazja!

W najbliższą sobotę, 20 września wszyscy zainteresowani będą mogli udać się do siedziby NATO w Szczecinie. Dzień otwarty organizowany jest przez stacjonujący w Szczecinie Wielonarodowy Korpus Północ – Wschód. Dzięki tym dniom otwartym do zwiedzania zostaną udostępnione Koszary Bałtyckie.

Na stronie internetowej Korpusu widnieje komunikat dotyczący tego właśnie zapowiedzianego wydarzenia, w którym można przeczytać, że:

To niecodzienna okazja, aby poznać pracę Korpusu “od środka”, zwiedzić teren jednostki oraz porozmawiać z jego pracownikami.

Dzięki organizacji Dni Otwartych to właśnie tego dnia w jednostce przy Łukasińskiego 33 osoby zainteresowane, czyli w głównej mierze mieszkańcy Szczecina będą mogli zobaczyć się z całym personelem odpowiadającym za Korpus, włącznie z jego dowódcą, czyli generałem broni Bogusławem Samolem.

Warto również wspomnieć, że mimo tego, iż jest to dosyć niecodzienne wydarzenie to nie zabraknie tam wszelkiej maści atrakcji. Organizatorzy zapowiadają, że dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego znajdzie się bardzo nietuzinkowy pokaz pojazdów służb mundurowych Rzeczpospolitej Polski oraz pojazdów pochodzenia zagranicznego. Trzeba też zaznaczyć, iż nie będzie to tylko jedyna atrakcja, którą będzie można zobaczyć podczas Dni Otwartych Korpusu Sojuszu Północno – Atlantyckiego, w Szczecinie. 20 września na Łukasińskiego 33 będzie można również zobaczyć wystawę poświęcona Korpusowi oraz najważniejszym wydarzeniom związanym z jego historią, oraz wystawę z okazji rocznicy 15 lecia Polski w NATO. Podczas Dnia Otwartego wszyscy chętni będą mogli również umilić sobie czas słuchając przygrywającym im zespołów muzycznych oraz skosztować serwowanego „przysmaku wojskowego, który zawsze cieszy się dużym powodzeniem”.

Przygotowano również specjalne atrakcje dla dzieci. Będzie to wielki plac zabaw z dmuchanym zamkiem oraz animatorami. Na dzień otwarty w koszarach bałtyckich wszyscy chętni mogą przybyć w sobotę od godziny 10 do 18.

Wydarzenie te związane jest z częścią obchodów 15-lecia Korpusu. Jak można przeczytać na stronie internetowej Korpusu w ich zamieszczonym komunikacie:

Jesteśmy dumni z jakości pracy personelu Koszar Bałtyckich w ostatnich 15-tu latach, jego osiągnięć i wielonarodowego wymiaru. Tym bardziej będziemy zaszczyceni, mogąc spędzić naszą 15-stą rocznicę z mieszkańcami Szczecina, którego Korpus jest integralną częścią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.