Będzie nowy żłobek w Szczecinie?

Będzie nowy żłobek w Szczecinie?

W Szczecinie ma powstać nowy żłobek na osiedlu mieszkaniowym Sienno mieszczącym się przy ulicy Pelikana oraz przy ulicy Łącznej w Szczecinie. Ma być to filia placówki, która mieści się na Warszewie, zaś w niej ma się znaleźć przeszło 25 miejsc.

Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego informuje o tym jak podjęto decyzję w tej sprawie:

Zapadła decyzja o adaptacji pomieszczeń wcześniej planowanych jako lokale użytkowe. Trwają prace projektowe związane z zapewnieniem najlepszych warunków dla dzieci, jako przyszłych użytkowników tych pomieszczeń. W przygotowanym lokalu, żłobek „Przy strumyku” położony przy ul. Brytyjskiej na Warszewie będzie prowadził swoją filię.

Początkowy plan prezentuje się tak, że w żłobku ma znajdować się przeszło 25 miejsc dla dzieci. Termin związany z odbiorem budynku oraz oddaniem go do użytku został zaplanowany na termin września 2016 roku. To w jakim terminie zostanie uruchomiony żłobek będzie zależało od stanu jego wyposażenia.

Grażyna Szotkowska omawia pod koniec jak to będzie się prezentować:

Szczecińskie TS wynajmie ten lokal Gminie Miasto Szczecin od razu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wszystkich budynków położonych na terenie tego osiedla.

Na dzień dzisiejszy ciągle brakuje miejsc w żłobkach. W Szczecinie można znaleźć zaledwie osiem tego typu miejsc, a w nich będzie przeszło 820 miejsc, a kolejka jest naprawdę duża i coraz to więcej dzieci stara się otrzymać jakiekolwiek miejsce w żłobku. Miasto stara się jak może aby rozwiązać te kwestię. Robert Grabowski z Urzędu Miasta Szczecin mówi o tym jak to wygląda z tejże perspektywy:

Jednym z kierunków jest rozpoznanie możliwości podjęcia współpracy z lokalnymi deweloperami i Szczecińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego w zakresie uwzględniania w projektach inwestycyjnych tworzenia lokali z przeznaczeniem na funkcjonowanie żłobków lub klubów dziecięcych. Współpraca będzie realizowana na miarę możliwości Gminy Miasto Szczecin, pojawiających się szans w zakresie pozyskania środków zewnętrznych na ten cel oraz deklaracji i działań podmiotów realizujących budowy nowych osiedli mieszkaniowych.

Istnieją również plany związane ze zbudowaniem nowego publicznego żłobka, które będzie znajdowało się przy ulicach Asnyka i Kadłubka. Istnieje duża szansa na to, że w tym roku zostanie już sporządzona odpowiednia dokumentacja.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.