Co Krystyna Janda myśli o Filharmonii?

Co Krystyna Janda myśli o Filharmonii?

Krystyna Janda jakiś czas temu opublikowała na swoim profilu Facebookowym pewien wpis, w którym napisała co myśli o Filharmonii Szczecińskiej:

Ostatnio zachwyciły mnie dwa budynki od strony architektonicznej: Teatr Szekspirowski w Gdańsku (wyrazisty, odważnie zaprojektowany, ale z kilkoma znaczącymi mankamentami, jeśli chodzi o przydatność dla teatru tradycyjnego) i przede wszystkim Filharmonia w Szczecinie

W poprzednią sobotę Krystyna Janda występowała w Szczecinie wraz z programem „Piosenki z teatru”.

Następnego zaś dnia na jej profilu na Facebooku znalazły się liczne zdjęcia szczecińskiej filharmonii, a wśród nich można było znaleźć chociażby zewnętrzny widok budynku, Złotą Salę, a dodatkowo bliskie ujęcia na posadzkę. Artystka dodała również do tego obszerny komentarz, w którym napisała jak dużo podróżuje po całej Polsce i jest w stanie uchwycić naprawdę wiele zmian, a ostatnio zapadły jej w pamięć szczególnie dwa obiekty, czyli Teatr Szekspirowski w Gdańsku i przede wszystkim szczecińska filharmonia.

Aktorka w swoim wpisie napisała również:

Zastanawiam się, ilu jest architektów, którzy do końca rozumieją wymogi budynku teatralnego i potrafią stworzyć idealne warunki dla iluzji teatralnej. To bardzo specyficzne zamówienie. A w Polsce od dawna teatrów się nie budowało. Trzeba się przestawić z kościoła na teatr.

Oba wspaniałe budynki, których zdjęcia dla Państwa zrobiłam to europejskie biura architektoniczne, nie polskie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.