Dziewczyny na politechniki, czyli studia inżynierskie nie tylko dla facetów

Dziewczyny na politechniki, czyli studia inżynierskie nie tylko dla facetów

To krzywdzący stereotyp, że kobiety lepsze są w umiejętnościach miękkich, a każda z pań, która lubi matematykę czy fizykę jest chodzącym ewenementem i wyjątkiem potwierdzającym regułę. Czasy się zmieniają i zmienia się też podejście do dziewcząt, które decydują się na podjęcie studiów inżynierskich. Co więcej – jest ich coraz więcej! Czy Ty również zastanawiasz się nad ścisłym kierunkiem dalszej edukacji? Zapoznaj się z naszym materiałem a dowiesz się, jakie masz możliwości i jaka czeka Cię przyszłość.

Studia techniczne gwarancją dobrego zawodu
Nie od dziś wiadomo, że nauka na profilu technicznym statystycznie daje znacznie więcej możliwości i stabilność zawodową w przyszłości. Na absolwentów, którzy skończą np. studia inżynierskie w Szczecinie (http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/) czekają atrakcyjne oferty pracy, zaś na studentów tych kierunków różne drogi rozwoju i możliwości zdobycia cennego doświadczenia na stażach i praktykach, również poza granicami kraju. Nic więc dziwnego, że młode kobiety z taką chęcią garną się na techniczne uczelnie wyższe, chcąc zagłębić się w świat ścisły w podążaniu za swoją pasją.

Kobiety mają predyspozycje
Badania pokazują, że kobiety znacznie lepiej radzą sobie z tak zwanym multitaskingiem. Potrafią wykonywać wiele czynności na raz, podczas gdy ich koledzy mają ogromne problemy z koncentracją w zestawieniu z jednoczesnym rozwiązywaniem działań matematycznych, rozmawianiu przez telefon i opracowaniem strategii lub pisaniem. To właśnie kobiety dzięki wartościowym cechom, tak samo dobrze (lub nawet lepiej) radzą sobie z pracą i obowiązkami w zawodach, stereotypowo uważanych za męskie.

Drzwi otwarte na kierunkach technicznych
W Polsce od 2012 roku prowadzone są akcje zachęcające dziewczyny do zapisów na studia techniczne. Najgłośniejszą z nich jest oczywiście kampania „Dziewczyny na politechniki”, która chce przekonać maturzystki do tego, że warto wybrać kierunek ścisły. Do tego typu promocji włączyła się także Unia Europejska i za sprawą projektu pod nazwą „Science: It’s a Girl Thing!”, pokazuje, że nauka jest również domeną kobiet. To świetny krok, który uświadamia dziewczynkom od najmłodszych lat, że one również mogą być naukowcami i inżynierami.

Zadowolenie gwarantowane
Niezależnie czy w przyszłości będziesz budować maszyny, tworzyć leki i inne mikstury, zostaniesz architektem, czy będziesz profesorem na uczelni – wszystkie ścieżki stoją przed Tobą otworem! Praca w ścisłym zawodzie jest „skazana” na satysfakcję! Podejmuj wyzwania i stawiaj czoła stereotypom. Ciekawe oferty naukowe i zawodowe już na Ciebie czekają!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.