Gdzie podjedzie drugi składany tramwaj?

Gdzie podjedzie drugi składany tramwaj?

Szczecinianom zacznie dwoić się w oczach, gdyż w dniu dzisiejszym na trasie będzie można zobaczyć drugi tramwaj Moderus Beta. Już od dnia 19 stycznia tramwaj będzie wozić mieszkańców. Tramwaj przywitał mieszkańców już wczesnym rankiem, ponieważ po godzinie 5:00.

Początkowo Moderus Beta będzie obsługiwać linię numer 1, która kursuje na trasie Głębokie, Wawrzyniaka, plac Kościuszki, Brama Portowa, plac Rodła, plac Szarych Szeregów. Dariusz Wołoszczuk, który pełni rolę rzecznika Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego opowiada o tym dlaczego akurat zdecydowano się na podjęcie takiej decyzji:

Skierowanie tego tramwaju na linię 1 ma ułatwić dojazd m.in. do siedziby Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”, które mieści się przy ul. Wawrzyniaka.

Złożeniem tramwaju zajęli się pracownicy szczecińskiej spółki Tramwaje Szczecińskie.

Moderus Beta jest jednobryłowym pojazdem, którego długość wynosi 28,25 metrów. Warto zauważyć, że środkowa część pojazdu jest niskopodłogowa i zostało to zrobione po to, aby osoby niepełnosprawny i pasażerowie, którzy posiadają wózki mogli bez problemu korzystać z pojazdu. Reszta tramwaju jest wysoko podłogowa. Tramwaj jest w stanie zabrać ze sobą przeszło 200 osób.

Na dzień dzisiejszy jest to już drugi taki tramwaj, który jeździ po Szczecin. Pasażerowie linii numer 3 już od kilku miesięcy mogą nim podróżować na trasie między Lasem Arkońskim, a Pomorzanami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.