Jak wygląda metamorfoza kamienic przy ulicy Śląskiej?

Jak wygląda metamorfoza kamienic przy ulicy Śląskiej?

Biznesmen ze Szwecji – Magnus Isaksson jest odpowiedzialny za modernizacje budynków, które mieszczą się przy ulicy Śląskiej oraz Obrońców Stalingradu, postanowił że podzieli się z opinią publiczną informacjami dotyczącymi tego na jakim etapie są w tym momencie prace. Stwierdził również, iż ostatecznymi efektami będzie można cieszyć się dopiero po okresie wakacyjnym. Jak na razie wiadomym jest, iż najbardziej problematyczny etap został ukończony.

Magnus Isaksson, szwedzki biznesmen, zajmujący się renowacją budynków przy ulicy Ślaskiej i Obrońców Stalingradu twierdził, że szczegóły mieszkańcy poznają jak będzie okazja:

Nie będziemy pokazywać szczegółów projektu, zrobimy to w ciągu półtora miesiąca.

Okazja wreszcie nadeszła i była nią komisja gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i rewitalizacji. To właśnie w tym momencie do radnych doszły wieści dotyczącego tego na jakim aktualnie etapie prowadzone są prace.

Mieszkańcy Szczecina, którzy przechadzają się tamtymi okolicami nie zdają sobie sprawy co tak naprawdę ma miejsce od wewnętrznej strony kamienic. Magnus Isaksson wreszcie poinformował, iż większość prac była przez ten czas prowadzona w środku budynków. Wymianie uległy fundamenty oraz instalacje.

Szwedzki biznesmen poinformował o tym co ma powstać w kwartale. Przy zbiegu ulicy Śląskiej i Obrońców Stalingradu ma pojawić się od frontalnej części hoteli, który pomieści od 140 do 160 pokoi, które łącznie będą miały powierzchnię rzędu 5400 metrów kwadratowych. Jeśli zaś chodzi o kamienicy przy Śląskiej to w tamtym miejscu mają pojawić się biurowce oraz apartamenty. Jeśli zaś chodzi o parter to tam będzie można znaleźć 4,5 metrowe witryny sklepów. Isaksson chce, aby dostępy do sklepów znanych marek nie był wreszcie utrudniony.

Isaksson twierdzi, iż elewacje niedługo ulegną zmianie:

Do końca tego roku będą gotowe elewacje kamienic.

Biznesmen poinformował również o tym co chciałby aby wewnątrz kwartału się znalazło:

Mogłoby powstać centrum biurowe, złożone z czterech nowych budynków i jednej odbudowanej kamienicy. Mógłby powstać trzypoziomowy garaż podziemny na około 600 pojazdów.

Ponadto radni zdają sobie wreszcie sprawę z tego co się stanie z przestrzenią po dawnej szkole podstawowej numer 54, która nazywana była przez wielu „Maciusiem”. Magistrat zdecydował się na przygotowanie przetargu, który ma zostać ogłoszony podczas drugiego kwartału 2015 roku.

Urzędnicy tłumaczą, iż teren będzie do zakupu:

Teren zostanie wystawiony na sprzedaż w formie przetargu nieograniczonego ofertowego, tzn. chętny na wieczyste użytkowanie będzie musiał przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu.

Na dzień dzisiejszy wiadomym jest, że zainteresowanie wykazuje firma Siemaszko oraz biznesmen ze Szwecji.

Szczecińskie Centrum Renowacyjne w lipcu 2012 roku postanowiło podpisać umowę z inwestorem ze Szwecji, spółką Lorenshill Centrum Development, dzięki czemu można było doprowadzić do renowacji centrum Szczecina.

Ze względu na umowę inwestor posiada 60 miesięcy, aby przeprowadzić całkowity proces inwestycyjny. Podczas pierwszych 36 miesięcy mają zostać odnowione trzy pierwsze budynki.

W umowie były zawarte informacje dotyczące kupna i wyrementowana dwóch kamienic znajdujących sie przy ulicy Obrońców Stalingradu numer 12 oraz 13 i czterech przy ulicy Ślaskiej o numerach od 45 do 48. zarządcą inwestycji prowadzonej przez Szwedów jest Magnus Isaksson, które jak sam twierdzi jest hobbystą i pasjonatem odnawiania starych budynków i pokazywania, iż można je przywrócić do dawnego blasku. Porównuje on Szczecin wraz ze swoim rodzinnym miastem, czyli Goeteborg, w którym to dawne budynki po modernizacji znowu są w stanie służyć ludziom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.