Jarosław Kaczyński w Szczecinie

Jarosław Kaczyński w Szczecinie

Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, niedawno gościł w Szczecinie i zawitał na kongres Polska Wielki Projekt, który został zorganizowany przez środowiska prawicowe. Podczas krótkiego briefingu z dziennikarzami Jarosław Kaczyński postanowił wygłosić oświadczenie, w którym to stawał za Andrzejem Dudą i udowadniał, że nie ma on nic wspólnego z pomaganiem w lobbingu szefom SKOK’ów. Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość stwierdził, że Grzegorz Bierecki znalazł się w pałacu prezydenckim podczas, kiedy to miały miejsce podejmowane decyzje dotyczące ustawy.

Na ten temat wypowiadał się w sposób następujący:

W trakcie prac nad tą ustawą, w trakcie procesu podejmowania decyzji o skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego pan senator Bierecki interweniował w Pałacu Prezydenckim, był przyjmowany także przez pana ministra Dudę. Czy to jest procedura nadzwyczajna? Nie, pan senator Bierecki był przyjmowany także w Pałacu, gdy gospodarzem był już Bronisław Komorowski i rozmawiał z jego ministrami, z Kancelarii Prezydenta. Mamy do czynienia z taką samą praktyką, w której nie ma niczego złego. I dlatego można w oparciu o fakty powiedzieć, że to kolejna kampania zwrócona przeciwko uczciwemu człowiekowi, zmierzająca do tego, by wmówić ludziom, że białe jest czarne, a czarne jest białe. Pan minister Duda – nasz obecny kandydat na prezydenta RP – nic wspólnego z żadnymi niedobrymi przedsięwzięciami nie miał przez całą swoją karierę polityczną do czynienia

Ponadto Jarosław Kaczyński twierdził, że Prawo i Sprawiedliwość cały czas była za tym, aby SKOKi zostały objęte nadzorem. Prezes PiS zarzucał aktualnemu Prezydentowi – Bronisławowi Komorowskiemu, że posiada niejasne koneksje z osobami, które pochodzą ze środowiska Wojskowych Służb Informacyjnych.

Swoja wypowiedź zakończył on mówiąc, że to obecna głowa państwa ma problem, a nie Andrzej Duda:

On nie ukrywa swoich związków i sympatii do Wojskowych Służb Informacyjnych. A nie da się zaprzeczyć, że SKOK Wołomin został zrobiony przez ludzi WSI. To jest problem pana Komorowskiego, pana prezydenta obecnego, a nie problem Andrzeja Dudy. Takie są fakty – a cała reszta to niesłychana bezczelność i hucpa tych, którzy wiedzą, że mają poparcie głównego nurtu mediów i uważają, że wszystko im wolno.

Jarosław Kaczyński postanowił nie odpowiadać na pytania, które chcieli mu zadać dziennikarze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.