Kierowcy będą mieli niedługo wiele problemów

Kierowcy będą mieli niedługo wiele problemów

Na ulicy Warcisława niedługo zacznie się przebudowa, która będzie dotyczyła odcinka ulicy od ulicy E. Orzeszkowej do ulicy Przyjaciół Żołnierza. Umowa zakłada, że prace zostaną zakończone pod koniec lipca 2015 roku. Przebudowa tejże ulicy ma rozpocząć się z dniem 11 marca, czyli w tę środę. Trzeba się pogodzić z tym, że przez ten czas będzie można zaobserwować w tym rejonie bardzo duże utrudnienia w ruchu drogowych. Magistrat zachęca mieszkańców, aby odstawili samochody i przesiedli się do komunikacji miejskiej.

W wyniku inwestycji miasto wprowadzi nową organizację ruchu drogowego.

Od skrzyżowania znajdującego się przy ulicy Rapackiego, aż do skrzyżowania przy ulicy Przyjaciół Żołnierza na dzień dzisiejszy przewidziane jest, że ruch ogólny wszelkiego rodzaju pojazdów zostanie całkowicie wyłączony. Jedynie zostanie zachowany dojazd do kilku posesji oraz oczywiście pojazdowy budowlane będą mogły korzystać z tego terenu. Dodatkowo ruch zostanie zamknięty w pewnym stopniu dla pieszych.

Pojazdy ogólne będą mogły skorzystać z przejazdu przez plac budowy od strony ulicy Rapackiego w kierunku, który prowadzi do terenu kolejowego i dodatkowo będzie też możliwy przejazd od strony ulicy Łuczniczej od sklepu spożywczego oraz parkingu.

Na wskutek powyższych zmian w ruchu ulicznym powstaną objazdy:

  • objazd do ul. Kołłątaja poprzez ul. Przyjaciół Żołnierza, ul. Krasińskiego, ul. Orzeszkowej,
  • dla mieszkańców ul. Lompy, ul. Pszczelnej, i ul. Czcibora poprzez ul. Przyjaciół Żołnierza, ul. Wilczą, ul. Kułakowskiego.

Zmianie również na pewnych skrzyżowaniach ulegną programy świetlne:

  • ul. Przyjaciół Żołnierza z ul. Księcia Warcisława I,
  • ul. Przyjaciół Żołnierza z ul. Krasińskiego,
  • ul. Orzeszkowej z ul. Kołłątaja i ul. Księcia Warcisława I sygnalizacja świetlna przełączona zostanie na program świateł żółtych migających.

Z dniem 11 marca mają zostać również wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Zaczną korzystać z objazdu takie linie autobusowe jak 69 oraz 523.

Autobusy, które będą kierowały się w stronę Rugiańskiej, czyli 69 oraz te jadące w stronę Wiszesława, czyli 523, od przystanku „Niemcewicza” trasa będzie prowadziła przez ulice takie jak: Asnyka, Kadłubka, Kołłątaja, Orzeszkowej, Krasińskiego, Przyjaciół Żołnierza do przystanku „Przyjaciół Żołnierza”, a później trasa będziesz szła jak dawniej. W kierunku przeciwnym trasa od przystanku „Przyjaciół Żołnierza” będzie przebiegała przez takie ulice jak: Przyjaciół Żołnierza, Krasińskiego, Orzeszkowej, Kołłątaja do przystanku „Orzeszkowej nż” i dalej już normalną trasą.

Trasa objazdu będzie składała się z następujących przystanków:

„Krasińskiego Wiadukt” (w obu kierunkach, wspólnie z linią 87), „Łabędzia” (w obu kierunkach, wspólnie z linią 87), „Łabędzia” (w kierunku Rugiańskiej/Wiszesława, wspólny z linią 80) i dodatkowy przystanek „Łucznicza” w kierunku Rugiańskiej/Wiszesława, zlokalizowany przy ul. Przyjaciół Żołnierza przed skrzyżowaniem z ul. Warcisława.

Warto zauważyć, że przystanki „Łucznicza”, które znajdują się przy ulicy Warcisława, nie będą obsługiwane przez autobusy i to w dwóch kierunkach.

Jeżeli chodzi o kwestią autobusów linii 69 to będą one funkcjonowały według nowego rozkładu jazdy, w którym nie wystąpią zmiany związane z częstotliwością kursów. A co do autobusów linii 523 to ich rozkład jazdy nie ulegnie żadnej zmianie.

Dodatkowo warto wspomnieć, że na wskutek zadań łączonych 51 i 69, w okres świąteczny i w soboty zmianie ulegnie rozkład linii 51. Zmiana ma polegać na tym, że kursy zostaną inaczej przypisane do pewnych brygad. Jeżeli chodzi o czas odjazdów to nic się nie zmieni w tej kwestii.

Firma Energopol Szczecin będzie pełniła rolę wykonawcy w inwestycji o nazwie:

„Trasa Północna w Szczecinie – etap I b. Przebudowa ulicy Warcisława od ul. E. Orzeszkowej do ul. Przyjaciół Żołnierza”

Prace mają obejmować chociażby przebudowanie przeszło 500 metrów odcinka znajdującego się na ulicy Warcisława. Umieszczona będzie nowa sygnalizacja, chodniki, a modernizacji ulegną podziemne instalacja. W kierunku ulicy Przyjaciół Żołnierza, na jezdni ma zostać umiejscowiony dodatkowy pas dla rowerzystów. Firma posiada czas do 30 lipca 2015 roku, aby wykonać zadanie. Całkowity koszt przebudowy będzie wynosił 6 578 528,89 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.