Nowoczesna rehabilitacja dla niewidomych z zachodniopomorskiego

Nowoczesna rehabilitacja dla niewidomych z zachodniopomorskiego

Przeszło 3,5 tysiąca godzin szkoleń, warsztatów i rozmaitych spotkań, przez które przeszli zachodniopomorscy niewidomi. Szczeciński oddział Fundacja Szans dla Niewidomych postanowił podsumować pierwszy rok, podczas którego trwał projekt „Nowocześnie zrehabilitowani niewidomi ‚widzą’ i wiedzą więcej! Sieć Tyflopunktów drogą do samodzielności inwalidów wzroku, niezależnie od miejsca zamieszkania”

28 osób niedowidzących oraz niewidomych, które zamieszkują w rejonie województwa zachodniopomorskiego wzięło udział w całorocznym projekcie, w którym znalazło się 3500 godzin przeznaczone na szkolenia, warsztaty oraz spotkania.

Realizacja tego projektu przewidziana jest na lata od 2014 do 2017 roku i zakłada ona, że osoby niepełnosprawne będą znacznie bardziej samodzielne i o wiele lepiej będą radziły sobie ze swoją niepełnosprawnością wzrokową, dzięki nowoczesnej rehabilitacji. Szereg zajęć pozwolił beneficjentom, którzy wzięli udział w edycji z 2014 roku na pogłębienie wiedzy i wielu umiejętności, które dotyczył 16 różnych modułów.

Szkolenia z tyfloinformatyki, nowoczesnych technologii i nauki języków obcych cieszyły się największym powodzeniem wśród uczestników. Dzięki poszczególnym zajęciom osoby, które brały w nich udział mogły skorzystać z wyjść do kina, na kręgle czy do szczecińskich muzeów.

Eliza Rychlicka- Kolera ze szczecińskiego oddziału fundacji twierdzi, że sam projekt pozwolił na coś więcej niż zdobycie wiedzy:

Nasi beneficjenci nie tylko poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności w zakresie radzenia sobie ze swoją niepełnosprawnością, ale również dzięki integracji zrozumieli, że nie są sami, że mogą liczyć na pomoc innych.

Z końcem marca zakończy się nowy nabór na następną edycję tego projektu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ilość miejsc jest tutaj ograniczona.

Bartosz Ignatowicz, pracownik fundacji twierdzi, że tegoroczna edycja będzie o wiele bardziej urozmaicona niż poprzednia:

W tym roku planujemy, obok sprawdzonych już działań, nowe szkolenia i warsztaty. Uczestnicy w ramach projektu będą mogli m. in. skorzystać z siłowni i ścianki wspinaczkowej, czy zamienić się w profesjonalnego barmana i kucharza.

Znacznie więcej informacji będzie można odnaleźć w szczecińskim oddziale Fundacji, który znajduje się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 33, w pokoju 12, bądź też pod jednym z numerów telefonu 91434 46 20, 606 275 100.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.