Postanowił przejść się na spacer z trotylem i amfetaminą

Postanowił przejść się na spacer z trotylem i amfetaminą

Policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny, który był poszukiwany liczbą pięciu listów gończych. Dokonali zabezpieczenia przeszło 400 gram trotylu, 3,5 kilograma amfetaminy i 56 sztuk amunicji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Dąbiu dokonali wytypowania osób, które mogły być w posiadaniu środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili odwiedzić dwa adres, w wyniku czego dokonali kilku zatrzymać. Pośród osób zatrzymanych Policjanci znaleźli 32 letnią mieszkankę Szczecina, która posiadała przy sobie, aż 10 gramów amfetaminy. Zaś w mieszkaniu 39 letniego mężczyzny, który ukrywał się przed funkcjonariuszami Policji, można było odnaleźć ponad 3,5 kilograma amfetaminy.

Funkcjonariusze Policji zatrzymali mężczyznę, gdy ten próbował opuścić swoje miejsce zamieszkania. Poszukiwany listem gończym starał się wynieść ze swojego lokum amfetaminę i trotyl, które ukrył w reklamówce. Przeszukując mieszkanie zatrzymanego mężczyzny, Policjanci odnaleźli oraz dokonali zabezpieczenia 56 sztuk amunicji, która znajdowała się tam bez zezwolenia, nasion konopi, wagi elektrofonicznej, wielu środków odurzających oraz pieniędzy.

Wymiar sprawiedliwości poszukiwał tego mężczyzny od 2012 roku. Wydanych za poszukiwanym zostało przeszło 5 listów gończych, głównymi powodami były posiadanie sporej ilości substancji psychoaktywnych.

32 letnia kobietę i 39 letniego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Wszelkie substancje psychoaktywne oraz przedmioty, które znaleźli Policjanci na wskutek przeszukania tychże osób, zostały odpowiednio zabezpieczone przez funkcjonariuszy jako dowody rzeczowe w postępowaniu karnym. 32 letniej kobiecie grożą 3 lata pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Jeżeli zaś chodzi o 39 letniego mężczyznę to on będzie odpowiadał za posiadanie trotylu i 56 sztuk amunicji bez odpowiedniego zezwolenia. Dodatkowo postawiono mu również kolejny zarzut związany z posiadaniem sporej ilości substancji narkotycznych, które były przez niego sprzedawane innym osobom.

Policja bardzo dobrze zna tego mężczyzny, gdyż notowany był już za wiele innych przestępstw. Na podstawie tego co mówi Policja za popełnione przestępstwa grozi mężczyźnie łącznie do 10 lat pozbawienia wolności. Komendant Miejski Policji w Szczecinie postanowił wystąpić z wnioskiem do prokuratury, aby na obojgu zatrzymanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Prokurator wobec kobiety postanowił zastosować dozór policyjny i poręczenie majątkowego. Jeżeli zaś chodzi o mężczyznę to został on zamknięty w areszcie na trzy miesiące.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.