Próba wniesienia alkoholu na stadion źle się skończyła

Próba wniesienia alkoholu na stadion źle się skończyła

Funkcjonariusze Policji ze Szczecina dokonali zatrzymania ośmiu pseudokibiców ze Szczecina, powodem tego typu sytuacji był fakt, że podczas sobotniego meczu Pogoni Szczecin z Lechem Poznań złamali oni prawo. W trybie przyśpieszonym postawiono już im odpowiednie zarzuty, które orzekają karę grzywny i zakazy stadionowe.

Zatrzymanie miało miejsce w poprzednią sobotę, podczas meczu, który odbywał się pomiędzy drużynami z racji rozgrywek w ekstraklasie. Na trybunach znajdowało się przeszło 9000 kibiców, z czego 470 z nich przyjechało do Szczecina.

Podczas meczu funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania czwórki mężczyzn w wieku od 25 do 36 lat, a to z tego względu, że starali się oni na teren imprezy wnieść alkohol. Zatrzymanymi byli mieszkańcy województwa Zachodniopomorskiego i żaden z nich nie był trzeźwy.

Kiedy to mężczyźni wytrzeźwieli postanowiono ich przesłuchać, zaś Sąd zdecydował się na wydanie wyroku w trybie przyśpieszonym. Na wszystkich mężczyzn została nałożona grzywna, której wysokość wynosiła 2 tysiące złotych, a ponadto każdy z nich otrzymał zakaz wstępu na imprezy masowe oraz mecze piłkarskie, w których udział będzie brać Pogoń Szczecin i Reprezentacja Polski, przez dwa lata. Ponadto Sąd zdecydował, aby każdy z mężczyzn stawił się w odpowiedniej jednostce Policji podczas trwania tych meczy oraz jako dodatkowy środek karny wymierzył grupce mężczyzn przepadek zabezpieczonych napojów wysokoprocentowych.

W trakcie trwania tego meczu policjanci dokonali zatrzymania jeszcze czwórki innych mężczyzn, którzy okazali się pseudokibicami. Dwoje z nich posiadało alkohol, którzy próbowali wnieść na imprezę, zaś kolejna dwójka nie chciała posłuchać się poleceń, które kierowali w ich stronę Policjanci. Mężczyźni są mieszkańcami Szczecina i Stargardu Szczecińskiego i każdy z nich ma od 18 do 44 lat.

Wszystkich mężczyzn postanowiono przesłuchać, każdy z nich przyznał się do postawionych im zarzutów, zaś Sąd zdążył już wymierzyć karę.

Trójka mężczyzn, którzy stanęli przed sądem otrzymała karę w postaci grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych, a ponadto dostali oni dwuletni zakaz na branie udziału w imprezach masowych z udziałem Pogoni Szczecin oraz Reprezentacji Polski w piłce nożnej, a ponadto został na nich nałożony obowiązek stawiennictwa się w odpowiedniej jednostce policyjnej.

Starszy aspirant Anna Gembala wypowiada się na temat tego zajścia w taki sposób:

Czwarty z zatrzymanych usłyszał wyrok jednego miesiąca ograniczenia wolności polegającej na wykonaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 40 godzin oraz zakazu wstępu na mecze na okres dwóch lat. 21-latek zobowiązany jest także do stawiennictwa we właściwej jednostce policji podczas trwania meczy z udziałem Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.