Przed wojną mieszkał tutaj jego dziadek

Przed wojną mieszkał tutaj jego dziadek

Dziadek pełnił rolę ostatniego pastora w kościele św. Jana Ewangelisty, a wnuczek teraz stara się odnaleźć miejsce, w którym wychował się jego ojciec. W taki właśnie sposób opisuje swój problem jeden z użytkowników serwisu sedina.pl. Prosi on o pomóc innych w odnalezieniu miejsca, w którym wychowywał się jego ojciec.

Pragnie on kiedyś odwiedzić Szczecin, poszukać mieszkania, w którym dorastał jego ojciec i spędzał swoją młodość, jednak nie jest to takie łatwe jakby się wydawało, dlatego też stara się poszukać pomocy u innych osób, a jego pierwszym krokiem było napisanie o całej sprawie na portalu sedina.pl.

Jest to naprawdę interesujący przykład tego w jaki sposób zwykli ludzie są w stanie odkrywać historię miasta, a to z tego względu, że mają z nim jakieś zalążki z przeszłości. Na portalu sedina.pl z końcówką stycznia pojawił się całkowicie nowy użytkownik. Jego zadaniem było dowiedzenie się czy dawna ulica Barnimstrasse 13 nosi dzisiaj nazwę Aleja Piastów 13. Jak się okazało całkowicie nowy użytkownik portalu, który przyjął bardzo dźwięczny pseudonim „TassieTiger” chciałby znaleźć miejsce, w którym mieszkała i wychowywała się jego rodzina, jeszcze przed wojną.

Informację, które zostały zamieszczone przez tego użytkownika jasno wskazują na to, że dziadkiem tej osoby był ostatni pastor kościoła św. Jana Ewangelisty i nazywał się on Georg Bruno Artur Heinrich Lindner, a urodził się on jeszcze w 19 wieku, ponieważ był to rok 1892. Georg Lindner posiadał żonę, Katharinę, z którą udało mu się stworzyć piękną rodzinę, do której dołączyła trójka synów oraz jedna córka. Jeden z synów Georga, Martin w wieku 19 lat, w 1942 roku zginął, w wyniku działań wojennych. Córka Georga oraz jego syn Bruno postanowili wyruszyć do Kanady. Jeżeli zaś chodzi o ojca użytkownika portalu o pseudonimie „TassieTiger”, nazywał się Hans Georg Günther „Hako” Lindner urodził się on w 1921 roku, jednak przetrwał Drugą Wojnę Światową i po tym, gdy zakończyła się postanowić wyemigrować do Australii.

Rodzina ta zamieszkiwała ulicę Barnimstrasse 13, która aktualnie nosi nazwę alei Piastów 13. Według analizy i ustaleń użytkowników portalu sedina.pl, najbardziej prawdopodobnym miejscem zamieszkania było 3 piętro, to tam zapewne mieszkała rodzina Lindner.

TassieTiger, aby być w stanie odnaleźć swoich przodków postanowił umieścić na portalu kilka archiwalnych zdjęć. Pod jednym ze zdjęć można przeczytać podpis:

Dziewczynka na balkonie jest moją ciocią, która po wojnie wyemigrowała do Kanad”.

Na dzień dzisiejszy można życzyć temu użytkownikowi, aby odnalazł wszystkie fakty, których poszukuje. Wszystkie osoby, które maja jakieś informacje na ten temat mogą zobaczyć wątek na forum sedina.pl, w którym to użytkownik TassieTiger jest cały czas aktywny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.