Sieć trakcyjna w Szczecinie uległa awarii

Sieć trakcyjna w Szczecinie uległa awarii

Między stacją Szczecin Główny, a stacją Szczecin Port Centralny miała miejsce awaria sieci trakcyjnej. Awaria była usuwana przez kilka godzin. Pociągi musiały jeździć poprzez objazdy.

Zanim doszło do uszkodzenia pociąg Przewozów Regionalnych jeżdżący na trasie Kostrzyn – Szczecin główny utknął na trasie.

Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych twierdzi, że nikt nie poniósł żadnej szkody na zdrowiu:

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Uszkodzenie sieci nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu pociągów. Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów. Pasażerowie z pociągu który zatrzymał się przed uszkodzeniem zostali przeprowadzeni pod nadzorem z miejsca zdarzenia w bezpieczne miejsce.

Na stacjach i w pociągach pasażerowie zostali poinformowani o tym jak ma się dana sytuacja i ile będą musieli mniej więcej czekać, aż sytuacja zostanie rozwiązana. Postanowiono część pociągów pokierować poprzez Szczecin Wstowo. W wyniku czego zaczęły borykać się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Pociągi, które obsługują tabor InterCity zostały przekierowane w taki sposób, aby zamiast ze stacji Szczecin Główny, ruszały ze stacji Szczecin Dąbie.

Wszyscy pasażerowi na stację Szczecin Dąbie byli przewożeni przy pomocy pociągów Przewozów Regionalnych.

Przed usunięciem awarii Zbigniew Wolny wypowiadał się na ten temat w sposób następujący:

Przy usuwaniu awarii pracuje nasz specjalny pociąg techniczny. Przewidywane usunięcie uszkodzenia ok. godz. 14.00. Przyczyny powstania awarii ustala komisja kolejowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.