Szczeciński Policjant mistrzem kulturystyki

Szczeciński Policjant mistrzem kulturystyki

Czy pracowanie w Policji jest w stanie uniemożliwić spełnianie swoich marzeń? Szczeciński Policjant jasno pokazuje, że jest całkowicie inaczej. Udowodnił, że można spełniać swoje marzenia, dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, zajmując I miejsce na Debiutach Kulturystycznych w 2015 roku.

Zawody miały miejsce na przełomie lutego oraz marca 2015 roku na Hali Amber Expo w Gdańsku. Szczeciński Policjant uplasował się na pierwszym miejscu, zdobywając złoto w kategorii Debiuty Kulturystyczne PZKFi TS 2015 r. – kulturystyka mężczyzn 90 kg, zaś startując w kategorii – kulturystyka mężczyzn OPEN uplasował się ona na piątej pozycji.

Policjant ze Szczecina jest w stanie podejść do swojego debiutu z dozą dużego optymizmu, gdyż nie ma się on tutaj czego wstydzić. Po raz pierwszy wziął on udział w zawodach i natychmiastowo otrzymał trofeum. Jest to końcowy efekty wielomiesięcznych przygotować pod te zawody i lat spędzonych na treningach.

Mistrz kulturystyki do 90 kg ma na imię Kamil i pracuje w Policji od 7 lat. Aktualnie znajduje się on w I Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Kulturystyka to jego pasja od przeszło 14 lat. Kiedy wspomina swoje dzieciństwo to opowiada, że już wtedy, gdy był jeszcze dzieckiem marzył o tym, aby posiadać świetną, atletyczną budowę ciała tak jak wielu jego bohaterów z kreskówek. Nie trzeba było długo czekać, aby marzenia zaczęły rodzić się w rzeczywistość, ponieważ postanowił on zacząć trenować, po to aby móc w przyszłości osiągnąć wielki sukces.

Szczeciński policjant swoją przygodę z kulturystykę rozpoczął 14 lat temu w Stargardzie Szczeciński w klubie „Piccolo”, wtedy jego trenem był Pan Jacek Rzeszowki. To właśnie ten klub i ten trener pozwolili mu rozwijać swoją pasję i zdobywać coraz to nowsze doświadczenie w kulturystyce. Ciekawą kwestią jest fakt,ze przez te wszystkie lata Kamil był prowadzony przez tego samego trenera i po dziś dzień nadal tak jest.

Starszy sierżant Kamil Kuleta jest w stanie podzielić swoje zamiłowanie do kulturystyki na czas poza startowy i na okres, w którym to bardzo ciężko pracuje nad przygotowaniami do zawodów kulturystycznych. Kiedy nie startuje w zawodach to uczęszcza on na siłownie od 4 do 5 razy w tygodniu, zaś przed samymi zawodami robi to każdego dnia. Warto tutaj zauważyć, że w tym drugim przypadku wykonuje on 4 razy w tygodniu trening siłowy, a przy tym również ćwiczenia aerobowe, które są w stanie zająć mu przeszło 3 godziny, zaś w dniach pomiędzy treningami siłowymi zajmuje się on wykonywaniem treningów aerobowych i robi to w różny sposób, albo poprzez bieganie na bieżni, bądź jeżdżenie rowerem stacjonarnym przez jedną godzinę.

Przygotowania dla starszego sierżanta ze Szczecina były naprawdę wyczerpujące i niezwykle intensywne. Przez okres dwóch miesięcy zanim doszło do zawodów trzymał się on bardzo rygorystycznej diety, a treningi, które odbywał były znacznie bardziej męczące.

Starsza aspirantka Irena Kornicz opowiada o tym jak wypadł Kamil na zawodach:

Szczeciński funkcjonariusz brał udział w Debiutach Kulturystycznych PZKFi TS 2015 w kategorii wagowej 90 kg, gdzie startowało oprócz niego jeszcze 7 innych zawodników. Kamil okazał się bezkonkurencyjny i zajął w tej kategorii najwyższe miejsce na podium. Uwieńczeniem ciężkiej pracy i morderczych treningów było pokonanie wszystkich rywali w tej kategorii a trzeba jeszcze dodać, że w Debiutach Kulturystycznych PZKFi TS 2015 w kategorii – kulturystyka mężczyzn OPEN zajął on 5 miejsce.

Marzeniem policjanta ze Szczecina jest dalsza praca nad sobą i rozwijanie się w tej dziedzinie sportu, chciałby on brać udział w kolejnych zawodach. Na razie w swoich planach posiada występ w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce, które mają się odbyć w dniach od 18 do 19 kwietnia 2015 roku. To czy uda mu się osiągnąć sukces na tych zawodach jest zależne od naprawdę wielu, różnych kwestii. Jak na razie można trzymać kciuki za szczecińskiego kulturysty, życząc mu tylko większej ilości sukcesów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.