Tablice oraz znaki warte 800 tysięcy złotych?

Tablice oraz znaki warte 800 tysięcy złotych?

Na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęto montowanie znaków informacyjnych dotyczących tego, iż osoba, która jest w stanie go zobaczyć aktualnie znajduje się w pobliżu atrakcji turystycznej, obiektu użyteczności publicznej czy miejscu, które jest naprawdę warte zwiedzenia.

Pod koniec maja na terenie całego województwa ma znajdować się blisko 336 znaków, z czego 39 będą to turystyczne znaki drogowe w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, zaś 92 tablice informacyjne będą umieszczone w samym Szczecina, zaś 205 turystycznych znaków drogowych zostanie rozlokowanych po całym regionie Pomorza Zachodniego.

Marszałek Olgierd Geblewicz twierdzi, że badania jednoznacznie pokazują, iż turyści bardzo chętnie szukają atrakcji na Pomorzu Zachodnim:

Badania ruchu turystycznego wykazały, że turyści odwiedzający nasz region czynnie poszukują atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzania. Nowe znaki ułatwią im trafienie do celu, poznanie nowych miejsc oraz znalezienie najważniejszych punktów, które są niezbędne w podróży: dworców, noclegów, urzędów. Pomorze Zachodnie będzie jeszcze bardziej przyjazne dla turystów.

Na znakach mają pojawić się informacje dotyczące lokalizacji najbardziej istotnych atrakcji turystycznych, czyli między innymi rezerwatów przyrody, zabytków czy zbiorników wodnych. W Szczecinie mają znaleźć się również jeszcze inne informacje dotyczące miejsc, z których turyści bardzo chętnie korzystają, a również będą oznakowane też miejsca użyteczności publicznej czy urzędy, teatry, dworce czy muzea. Wykonaniem i montażem znaków ma zająć się firma Wimed Oznakowanie Dróg Sp. z o.o.

W całym województwie zachodniopomorskim mają znaleźć się również 33 tablice, na których będzie można zobaczyć opisy najbardziej istotnych atrakcji turystycznych w konkretnej miejscowości, takowy opis ma zostać wykonany w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Dodatkowo na tablicach zostaną umieszczone zdjęcia atrakcji turystycznych i kody QR, dzięki którym będzie można w błyskawiczny sposób dotrzeć do strony internetowej, która została opisana na tablicy danej miejscowości. Firmą odpowiedzialna za projekt, wykonanie oraz montaż tablic jest Optima Usługi Reklamowe Tomasz Nowacki.

Realizacją inwestycji zajmuje się Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, wspierając się przy tym funduszami europejskimi pochodzącymi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, dzięki projektowy systemowemu „Poznaj Pomorze Zachodnie. Oznakowanie turystyczne regionu”. Koszt całej inwestycji ma oscylować w okolicach 800 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.