Ulice Energetyków i Gdańska nie dają o sobie zapomnieć

Ulice Energetyków i Gdańska nie dają o sobie zapomnieć

Korki to jedna z tych rzeczy, która najbardziej irytuje mieszkańców, którym zależy na tym, aby dotrzeć do pracy na czas.

Mieszkańcy już niejednokrotnie próbowali coś z tym zrobić, jednak jak na razie jest im bardzo trudno, dlatego pozostaje rozmowa:

Wyłączenia pasów powodują gigantyczne korki. Rano po ulice Struga wieczorem natomiast po Trasę Zamkową. Wyłączone pasy służyć mają modernizacji torowiska, na którym od trzech miesięcy widać może kilku aktywnych pracowników. Niezrozumiałe dla mnie jest kompletnie, dlaczego pasy nie mogą chociaż czasowo być oddawane dla ruchu samochodowego.

Tego typu głosów można usłyszeć bardzo dużo. Inni mieszkańcy postanowili działać na swój sposób i znalazł się nawet taki, który przy tych ulicach umieścił tablicę z napisem „Korek im. Piotra Krzystka”. Tak na ten temat wypowiada się jeden z mieszkańców, Paweł Kusiak:

Jadąc 15 grudnia o godzinie 9.50 w stronę Basenu Górniczego spotkałem ciekawą tablicę, jadąc dwie godziny później tą samą trasą tablicy z patronem już nie było.

Mieszkańcy myśleli, że problemy na tej trasie się już zakończyły, jednak jak się okazało wcale tak nie jest. Podczas jesieni mieszkańcy byli niezwykle podirytowani przez to, że został zajęty pas ruchu przy ulicy Gdańskiej, jednak można było wtedy zauważyć, że prace związane z budową Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju stoją w miejscu. W wyniku niezadowolenia mieszkańców firma Energopol Szczecin, która jest wykonawcą tych prac, na początku października postanowiła udostępnić wewnętrzne pasy ulicy.

Czy nadal będą korki?

Krystian Wawrzyniak, prezes spółki „Tramwaje Szczecińskie” jest zdana, że prace mają się dobrze:

Nie zgadzam się z tym, że nic się nie dzieje na placu budowy. Do tej pory wbito 50 pali. Prace trwają, póki aura jest sprzyjająca Zdaję sobie sprawę, że są trudności, bo w okresie przedświątecznym jest wzmożony ruch.

Warto również zauważyć, że przebudowa torowiska na ulicy Gdańskiej zostanie opóźniona, więc kierowcy będą musieli poczekać nieco dłużej niż początkowo planowano, o tym właśnie informuje Krystian Wawrzyniak:

Nie skończymy w lutym, termin zakończenia prac został przesunięty na maj przyszłego roku.

Wojciech Spychała, mieszkanie Szczecina proponuje pewnego rodzaju zmiany, które usprawnią ruch drogowy w Szczecinie, na ulicy Gdańskiej i Energetyków:

W porannych godzinach szczytu odblokować w godzinach 7 do 9 pas w stronę centrum, a w godzinach 15 – 18 z centrum w kierunku prawobrzeża. Budowlańcy będą mieli zawsze czynny jeden pas rano i po południu a dwa w pozostałych godzinach. A jak technicznie? Można przecież ustawić sygnalizację świetlną wpuszczającą w tych godzinach auta a potem wyświetlającą informację o zakazie wjazdu. Proste?

Na dzień dzisiejszy cały czas nie wiadomo kiedy ma zostać zamknięty most Długi. Prezes Wawrzyniak twierdzi, że nie jest to tak prosta kwestia jakby mogło się z początku wydawać:

Na pewno musi to być skoordynowane z innymi pracami w mieście m.in. z przebudową alei Niepodległości i inwestycją Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

Warto wspomnieć, że grudniowe zatory w Szczecinie doprowadziły do tego, że Szczecin został zaliczony do grona najwolniejszych miast w Polsce, a tempo jazdy zwolniło tutaj, aż o 4 kilometry na godzinę, w porównaniu do listopada.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.