Zobacz kto został strategicznym partnerem Technopark Pomerania

Zobacz kto został strategicznym partnerem Technopark Pomerania

Już wiadomo kim jest tajemniczy partner strategiczny kompleksu Technopark Pomerania, a tym samym kto będzie wynajmował największą część przestrzeni biurowej. Jest to firma Sagra Technology, która to jest liderem jeżeli chodzi o rynek rozwiązań technologicznych tworzonych z myślą o biznesie.

Na Sagra Technology składa się około 70 osób, z czego są to wykwalifikowani eksperci, analitycy, wdrożeniowce, doradcy i programiści, którzy od ćwierć wieku zajmują się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. Firma zajmuje się wdrażaniem technologii z takich kategorii jak Business Intelligence, Mobile Business Solutions czy Data Discovery, czyli inaczej mówiąc są to takie rozwiązania, które mają na celu wspieranie chociażby budowę strategii czy zarządzanie i analizę dokonać z zakresu biznesu.

Wspieranie raczkujących firma

Pracownicy z Sagry będą swoistymi mentorami i opiekunami biznesowymi dla pewnej grupy młodych przedsiębiorców. Ich rola będzie opierała się na angażowaniu się poprzez merytoryczne i biznesowe wsparcie pewnych projektów technologicznych, które będą realizowane w Technoparku. Firma będzie ponadto zapewniała startu-upom ze Szczecina dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań z zakresu informatyki i wiedzy dotyczącej marketingu i zarządzania. Sagra Technology będzie angażowała się we współorganizowanie wydarzeń związanych z branżą, które będą miały zasię międzypaństwowy, zaś adresowane będą do firm znajdujących się w Technoparku.

Agata Pribulka, COO w Sagra Technology opowiada o tym co dla firmy jest kwestią najbardziej istotną:

Ponad ćwierć wieku działalności w branży IT wiele nas nauczyło. Wychodzimy z założenia, że wiedza to zasoby, którymi należy się dzielić, żeby inspirować do rozwoju. Mamy nadzieję, że kooperacja i nasze wsparcie merytoryczne w obszarach biznesowych, budowania relacji B2B, zarządzania projektami IT, a także kreowaniem marketingu w tej specyficznej branży, poprowadzą i ułatwią młodszym firmom start i rozwój.

Poczucie bezpieczeństwa, dzięki strategicznemu lokatorowi

Dzięki obecności lokatora strategicznego w Technoparku na komercyjnych warunkach, mniejsze firmy mogą czuć się o wiele bezpieczniej, a to z tego powodu, że nie tylko czują pomoc ze strony większego przedsiębiorstwa, ale również stabilność finansowa Technoparku jest zapewniona. Sagra Technology podjęła się tej roli, dzięki czemu można było wypracować współmierny zysk dla obu podmiotów. Andrzej Fetorowski, prezes Technoparku Pomerania opowiada dlaczego współpraca z taką firmą jest istotna:

Współpraca z tak dużym partnerem przyczyni się do merytorycznego rozwoju parku oraz biznesowego wspierania działających w nim średnich i małych firm, przed którymi otworzą się możliwości realizacji nowych zleceń. Sagra Technology, członek Klastra IT, będzie miała natomiast ułatwiony dostęp do firm ze swojej branży. To sprzyja współpracy i daje nowe możliwości biznesowe.

Jakie firmy ulokują się w Technoparku?

Pośród wielu lokatorów, których będzie można spotkać w Technoparku znajdą się też firmy rozwijające z sektora IT, takie jak chociażby Meelogic, Ingenious Technology, STETTINER, ASTRO INFEL czy Designed.ly. Znalazło się tutaj też miejsce dla organizacji i stowarzyszeń, które zajmują się wspieraniem innowacyjnych technologii, czyli Fundacja Netcamp, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Hackerspace, Fundacja Aegis czy SzLUUG.

Na dzień dzisiejszy biura zostały wynajęte przez 25 młodych firm oraz 17, które są na etapie rozwijania się, w wyniku czego mogły one zająć więcej niżeli 80% całkowitej przestrzeni biurowej w obiekcie. Wszelkie podmioty poza samymi biurami posiadają również w Technoparku do użytkowania do 3 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni co-workingowych, czyli są to sale konferencyjne, sale do spotkań biznesowych i projektowania usług, a ponadto otwarte strefy przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej. Co ciekawe te ostatnie nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla najemców, ale również dla wszystkich tych, którzy chcieliby zająć się realizacją projektów z zakresu IT.

Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technoparku Pomerania twierdzi, że taka przestrzeń jest w stanie ułatwić funkcjonowanie firmom:

Tak zaprojektowana przestrzeń ułatwi firmom współpracę i realizowanie nowych projektów biznesowych, a także przyczyni się do szybszego rozwoju małych firm technologicznych.

Kiedy wszystko się rozpocznie?

Oficjalnego otwarcia jeszcze nie było, ale już 23 marca się odbędzie. Technopark Pomerania prowadzi działalność, która na cel stawia sobie rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w regionie, wsparcie dla lokalnych firm i uatrakcyjnienie Szczecina z perspektywy zagranicznego inwestora. Inwestycja kosztowała 100 milionów złotych, z czego 40% pozyskano z dofinansowania unijnego. Co ciekawe już dzisiaj 90 firm jest objętych wsparciem przez Technopark. Ponadto przeszło 92% wszystkich przedsiębiorstw, które zostały wcześniej inkubowane dzisiaj są w stanie funkcjonować na rynku. Nowoczesna infrastruktura w nowych budynkach i usługi wspierania biznesu są w stanie stworzyć warunki, które będą sprzyjały powstaniu kolejnych kilkudziesięciu przedsiębiorstw.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.