W jaki sposób utrzymać miejski obszar zieleni w czystości?

W jaki sposób utrzymać miejski obszar zieleni w czystości?

W dzisiejszych czasach w dużych miastach jest coraz mniej zielonych obszarów. Większość skwerów lub mniejszych placyków zastępuje się supermarketami czy dodatkowymi miejscami parkingowymi. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o te zielone miejsca, którymi miasto mogłoby się pochwalić. Niestety może się to okazać trudnym zadaniem. Jak utrzymać miejski obszar zieleni w odpowiedniej czystości?

Dzień Ziemi
Jednym ze sposobów na czystą zieleń w mieście jest organizowanie różnych przedsięwzięć w Dniu Ziemi, który obchodzony jest co roku 22 kwietnia. To idealna okazja do tego, aby organizować wydarzenia nie tylko ekologiczne, ale również kulturalne. Tradycją jest już, aby grupy dzieci i młodzieży wyruszyły z workami na śmieci na wielkie sprzątanie nie tylko terenów zielonych, ale również chodników w okolicy swoich szkół. Wydarzenie odbywa się pod nadzorem nauczycieli, w czasie jednej lub dwóch godzin lekcyjnych. Ma za zadanie pokazać, jak ważne jest utrzymanie Ziemi w czystości. Jednak takie działanie ma charakter tylko doraźny, odbywa się jedynie raz w roku. A przecież nie możemy pozwolić, aby przez resztę dni na trawnikach i w parkach piętrzyły się śmieci.

Profesjonalne utrzymywanie czystości
Innym, bardziej złożonym i długoterminowym sposobem na utrzymanie miejskiego obszaru zieleni w czystości jest powierzenie tej pracy profesjonalistom. Do grona specjalistów w tej dziedzinie należy Firma Sprzątająca Thomas ze Szczecina. Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe usługi w zakresie pielęgnacji terenów zieleni miejskiej. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w zakres takiej kompleksowej pracy wchodzi nie tylko oczyszczenie trawników czy parków i skwerów ze śmieci, ale również z chwastów. Należy oczyścić glebę z roślin, które szkodzą wizerunkowi zielonych miejsc. Tylko po takiej kompleksowej usłudze miejski obszar zieleni będzie całkowicie wyczyszczony.

Zakres wykonywanych prac
Przed zdecydowaniem się na zatrudnienie którejś z firm warto zapoznać się z ich ofertą. Dopiero wtedy będzie można wybrać przedsiębiorstwo, które kompleksowo zajmie się utrzymywaniem zielonych terenów w czystości. Zakres prac obejmuje przede wszystkim całościową pielęgnację drzew, krzewów i trawników. Poza tym pracownicy zajmują się przeprowadzeniem kompleksowego programu nawożenia, aby rośliny były zdrowe i ładnie się prezentowały. Koszenie trawników jest kolejną czynnością, która właściwie jest już standardem prac wykonywanych przez tego typu przedsiębiorstwa. Utrzymywanie roślin, żywopłotów i drzew w odpowiedniej formie wiąże się także z ich przycięciami i cięciami sanitarnymi oraz korekcyjnymi, czym także zajmują się pracownicy firmy Thomas. Ważne jest również odchwaszczanie trawników – ręczne bądź chemiczne. Przedsiębiorstwa dbające o zieleń miejską zajmują się także aeracją i wertykulacją trawników oraz rewitalizacją założeń parkowych.

Jedynym dobrym sposobem na to, aby utrzymać miejski obszar zieleni w czystości, jest zatrudnienie odpowiedniej firmy. Tylko takie przedsiębiorstwo, przy pomocy swoich pracowników, zapewni kompleksową pielęgnację oraz ochronę zielonych terenów, tak ważnych szczególnie w większych miastach. Dodatkowo niektóre firmy mogą zająć się remontami i modernizacjami dróg czy dostawą i montażem elementów małej architektury. Oferują one kompleksową pielęgnację nie tylko terenów zielonych, ale również innych elementów, będących w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

  1. bardzo dobry artykuł, mam nadzieję, że każdy zainteresuje się swoim najbliższym środowiskiem:)

    Odp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.